Зеленський підписав законопроект, який відновлює спецперевірки кандидатів на посади суддів

Важливо
Президент України Володимир Зеленський. Фото: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроект №9322, згідно з яким відновлюються спеціальні перевірки кандидатів на посади суддів.

Законопроект №9322 повернуто до Верховної ради із підписом глави держави 18 серпня, повідомляється на сайті парламенту.

Як зазначили у Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК), такі перевірки комплексно здійснює низка державних органів.

"НАЗК же перевіряє чи внесена людина до "Реєстру корупціонерів", а також достовірність відомостей, зазначених у декларації. Перевіряється й відповідність витрат декларанта та членів його сім’ї на набуття активів доходам, отриманим законним шляхом за весь період життя", — йдеться у повідомленні.

Якщо НАЗК встановить невідповідність майна доходам на більше ніж 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, то орган, який здійснює призначення на посаду, відмовляє претенденту, додали в Нацагентстві.

20 серпня 2023 року цей законопроект набув чинності. Цим рішенням Україна виконала першу рекомендацію Європейської Комісії для членства в ЄС. Враховано й рекомендації Венеційської комісії, які посилюють роль міжнародних експертів у відборі кандидатів.

"Україна має сформувати й дотримуватись високих стандартів здійснення правосуддя. Перевірка кандидата на посаду судді — це той необхідний фільтр, який допоможе відсіяти недоброчесних уже на старті й не допустити їх до судової влади. Це великий запит від громадян, які йдуть за захистом до суду під час воєнного стану, а також вимога наших міжнародних партнерів", – зазначив голова НАЗК Олександр Новіков.

18 серпня президент України Володимир Зеленський підписав закон, який регламентує відбір суддів Конституційного суду.