Туреччина відреагувала на інцидент із вантажним судном у Чорному морі

. Фото: з Фейсбуку Мінінфраструктури

Турецька влада попередила Російську Федерацію про неприпустимість інцидентів у міжнародних водах, після нападу російського флоту на турецьке вантажне судно.

Про це повідомляє центр боротьби з дезінформацією Туреччини у Х (раніше Twitter).

"У зв'язку з інцидентом у міжнародних водах Чорного моря, в якому брало участь вантажне судно, російській стороні належним чином направлено попередження про необхідність уникати подібних спроб ескалації напруженості в Чорному морі", — йдеться у заяві канцелярії президента Туреччини.

Міноборони Росії заявило, що вранці 13 серпня російський патрульний корабель "Василий Быков" відкрив попереджувальний вогонь у Чорному морі, вимагаючи від суховантажного судна "Сукру Окан" під прапором Палау зупинитися для огляду. Згодом РФ опублікувала відео огляду судна, яке прямувало до українського порту, російськими військовими.

МЗС України засудило "провокативні дії" РФ в Чорному морі щодо турецького суховантажу "Сукру Окан", який прямував в порт Ізмаїла.

17 липня Москва оголосила про вихід із "зернової угоди". Російські військові заявили, що можуть розглядати як військову мету будь-які судна, які прямують в Україну через Чорне море. Туреччина була гарантом зернової угоди, вона закликає Москву повернутися до її дотримання.