Наскільки тимчасові коридори Чорним морем безпечні та чи є вже заявки від судновласників

. Контейнеровоз. Ілстративне фото: unspalsh

Оголошені тимчасові коридори Чорним морем не варто вважати абсолютно безпечними, оскільки лишається загроза атак збоку РФ.

Про це 13 серпня в ефірі марафону "Єдині новини" розповіла начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк.

"Такі коридори сьогодні не такі безпечні, хоча дійсно є певна домовленість, є певні застереження й умови, які проголошені судновласникам, і, якщо вони готові, українські сили оборони зі свого боку готові підключитися для забезпечення безпеки. Але треба усвідомлювати замінованість моря й активність росіян в Чорному морі, як надводна, підводна так і повітряна. Це досить суттєві виклики, щоб сприймати такий маршрут як абсолютно безпечний", — повідомила Гуменюк.

Також під час всеукраїнського марафону речник ВМС ЗС України Дмитро Плетенчук розповів, що проходження відбуватимуться в онлайн-трансляції, щоб світ мав можливість бачити, що це гуманітарна місія.

"Вже працює координатор руху суден. Заявки на проходження вже прийнято і приймаються. Відповідні морські коридори оголошено відкритими", — додав речник.

До проходу маршрутами допускатимуться судна, власники або капітани яких офіційно підтверджують готовність до плавання в таких умовах.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області