Болгарія ухвалила підтримати декларацію G7 щодо гарантій безпеки для України

. Прем’єр-міністр Болгарії Николай Денков під час засідання, 2023 р., фото: Рада міністрів Болгарії/ gov.bg

Рада міністрів Болгарії у середу, 16 серпня, ухвалила рішення долучитися до зусиль країн G7 щодо надання довгострокової підтримки безпеки Україні.

Про це повідомило болгарське інформаційне агентство BTA.

Зазначається, що своїм рішенням Болгарія протидіє агресії Росії та сприяє захисту суверенітету європейських країн.

"Болгарія надає політичну та практичну підтримку Україні. У такий спосіб вона безпосередньо протидіє російській агресії. Болгарія сприяє захисту свободи, безпеки та суверенітету всіх європейських держав-членів. Відповідно до цієї послідовної політики Болгарія приєднається до Спільної декларації країн G7 на підтримку України", — повідомили в урядовій інформаційній службі Болгарії.

Декларація G7 про підтримку України

12 липня прем'єр Японії Фуміо Кісіда заявив, що лідери G7 погодили спільну Декларацію про підтримку України. Кожна з країн-членів G7 працюватиме з Україною над конкретними довгостроковими зобов'язаннями й домовленостями у сфері безпеки.

Текст спільної Декларації країн G7 опубліковано на сайті президента України. Кожна з країн-членів G7 працюватиме з Україною над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов'язаннями й домовленостями у сфері безпеки.

У той же день Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція у спільній заяві оголосили, що долучаться до країн "Великої сімки" (G7) в питанні гарантій безпеки для України.

9 серпня Латвія приєдналась до декларації G7 щодо підтримки України, а 12 липня Греція стала 14-ю державою, що підтримала угоду.

У березні 2023 року президент Володимир Зеленський заявив, що попри те, що на час війни Україна не може стати членом НАТО, вона хотіла б отримати стратегічні гарантії безпеки.