Українці за кордоном зможуть отримувати пенсії поштовими переказами

Польща. Ілюстративне фото: Getty Images

Українці, які через повномасштабну війну виїхали за кордон, незабаром зможуть отримувати пенсію й інші види грошової допомоги шляхом міжнародного поштового переказу, але найближчим часом ця послуга буде доступна лише в Польщі.

Відповідний експериментальний проект Кабмін ухвалив на своєму засіданні 11 серпня, повідомляє "Урядовий портал".

Зазначається, що такі послуги для громадян України за кордоном будуть безоплатними.

Першочергово скористатися послугою з виплати та доставки пенсій чи грошової допомоги за кордоном зможуть українці у Польщі. Для цього людині необхідно буде надіслати до "Укрпошти" відповідну заяву у паперовій або електронній формі.

Скриншот з "Урядового порталу"

"Відповідний проект постанови Мінсоцполітики готувало за результатами нарад з обговорення проблемних питань громадян України, які тимчасово перебувають у Польщі. За необхідності експеримент буде запроваджено й в інших країнах", — йдеться у повідомленні.

Новація спростить отримання пенсії й інших видів грошової допомоги тим громадянам, які в Україні одержували їх поштою та не мали поточних рахунків, відкритих в уповноважених банках.

8 серпня Кабінет міністрів України продовжив строки для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат у державному "Ощадбанку". Таке рішення було прийнято на засіданні уряду.

Що відомо про кількість українських біженців за кордоном

Понад 8,25 мільйона українців загалом стали біженцями з моменту повномасштабного вторгнення Росії, це свідчать дані Агентства ООН у справах біженців станом на 23 травня. В ООН зазначили, що понад 5,14 мільйона з українських біженців подали заяви на отримання статусу тимчасового резидента в сусідніх західноєвропейських країнах.