Україна отримала 240 тисяч доз вакцини від поліомієліту — МОЗ

. Фото: архів Суспільне Рівне

В Україну прибули 240 тисяч доз оральної вакцини від поліомієліту, наданої Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

"240 000 доз оральної поліомієлітної вакцини на підтримку Національної програми імунізації в Україну доставив ЮНІСЕФ як гуманітарну допомогу", — йдеться у повідомленні.

У міністерстві нагадали, що поліомієліт входить до списку 10 вакцинокерованих захворювань, щеплення проти яких внесені до Національного календаря профілактичних щеплень. Вони є безоплатними.

"Вкрай важливо забезпечити безперебійний доступ до життєво важливих вакцин для дітей і дорослих в Україні та підтримувати високий рівень охоплення плановою імунізацією. Кожна дитина має право на належні медичні послуги. В умовах, коли триває війна та вимушене переміщення, прогалини в охопленні імунізацією становлять загрозу для здоров’я дітей. Ми повинні пересвідчитися, що діти, які пропустили планові щеплення, мають змогу їх надолужити", — зазначив голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

У МОЗ нагадали, що кожна дитина до досягнення 14 років має отримати шість доз вакцини проти поліомієліту. Це дозволяє сформувати імунітет до захворювання. Щеплення проводяться у 2, 4, 6 та 18 місяців, 6 і 14 років і забезпечують захист на все життя.

Зберігання та доставка отриманої вакцини в регіони відбувається за підтримки проєкту USAID Ukraine – USAID Україна "Безпечні та доступні ліки для українців".