"Вибори пройшли як свято". Лукашенко зробив першу заяву після виборів

Оновлено
. УНІАН

Президент Білорусі Олександр Лукашенко зробив свою першу заяву після виборів, сказавши, що президентські вибори в Білорусі пройшли як свято, але ті, хто захотів його зіпсувати, засвітилися ще яскравіше. Крім того, він сказав, що мітингувальниками керували з інших країн.

Як пише білоруське видання "Белта", про це Лукашенко заявив під час зустрічі з головою Виконавчого комітету — виконавчим секретарем СНДСпівдружність Незалежних Держав, головою місії спостерігачів від СНД Сергієм Лебедєвим.

"Дякую за те, що, незважаючи на обстановку в світі, особливо з епідемією, ви не побоялися, як істинний генерал, приїхали до Білорусі, щоб на власні очі побачити ситуацію, особливо в цей електоральний період. Я знаю оцінки вашої місії і буду дуже радий почути з ваших вуст зауваження, пропозиції, якщо якісь були по ходу виборчої кампанії. Але ви ж бачили, що ми хотіли людям подарувати свято, і вони дійсно відгукнулися", — сказав Лукашенко.

Він заявив, що "вибори пройшли з рекордною за всю історію явку, на дільниці голосування люди йшли сім'ями, разом з дітьми". На думку Лукашенка, після оголошення остаточних результатів, вона може бути ще вище.

"Мене, чесно кажучи, розчулює, коли з маленьким діточками приходять. Розумієте, це свято. Комусь захотілося зіпсувати це свято. Ми їх побачили — вони засвітилися ще яскравіше цієї ночі. Ми відфіксували дзвінки з-за кордону, з Польщі, Великобританії та Чехії були дзвінки, управляли нашими, вибачте мені, вівцями: вони не розуміють, що роблять, і ними починають вже управляти", — заявив Лукашенко.

Також Лукашенко сказав під час візиту до Білоруської національної біотехнологічної корпорації, що "Політика одна має бути — люди". Під час нього Лукашенку розповідали про закупівлю і логістику постачання зерна від білоруських виробників.

Читайте також: "Перебої з інтернетом, затримання та зіткнення. Як пройшли вибори у Білорусі"

Раніше у Білорусі було оприлюднено результати провладного "національного екзитполу", згідно з яким Лукашенка нібито підтримали 79,7% виборців. Згодом у Центральній виборчій комісії Білорусі заявили, що на виборах переміг Лукашенко із результатом у 80,23%.

Тим часом у Білорусі відбулися масові затримання в день виборів і вночі після них. Більшість людей були затримані 9 серпня, однак деякі з них — і 8 серпня й відтоді не виходять на зв'язок. Серед затриманих є виборці, мітингувальники, спостерігачі та журналісти. Також повідомляється про поранених і щонайменше одного постраждалого, який перебуває у тяжкому стані. Крім того, правозахисники кажуть, що у Мінську загинув чоловік, який брав участь в акції протесту в білоруській столиці ввечері 9 серпня та у ніч на 10 серпня. Опозиційна кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська закликала міліцію і війська зупинити насильство.

Що відомо

  • Громадяни Білорусі біля різних посольств у світі закликали нинішнього президента Олександра Лукашенка піти у відставку.
  • 65-річний Олександр Лукашенко керує країною вже 26 років. Жодні президентські вибори (2001, 2006, 2010, 2015 років), окрім перших (1994 року), не були визнані вільними і справедливими на міжнародному рівні.