У ЦВК Білорусі кажуть, що Лукашенко набрав понад 80% голосів

. УНІАН

У Центральній виборчій комісії Білорусі заявляють, що на виборах переміг чинний президент Олександр Лукашенко із результатом у 80,23%.

За словами голови ЦВК Лідії Єрмошиної з пресконференції в ефірі телеканалу "Білорусь-1", опозиційна кандидатка і опонентка Лукашенка Світлана Тихановська набрала 9,90% голосів.

За попередніми даними, кандидатка Ганна Конопацька набрала 1,68% голосів, кандидат Сергій Черечень — 1,13%, а кандидат Андрій Дмитрієв — 1,04%. Проти усіх проголосували 6,02% виборців. При цьому явка на виборах становила 84,23%.

Читайте також: "Перебої з інтернетом, затримання та зіткнення. Як пройшли вибори у Білорусі"

У комісії не уточнили, скільки голосів нині вже підраховано, однак заявили, що результати "вже сильно не зміняться".

Раніше у Білорусі було оприлюднено результати провладного "національного екзитполу", згідно з яким нинішнього президента Олександра Лукашенка нібито підтримали 79,7% виборців.

Що відомо

  • Громадяни Білорусі біля різних посольств у світі закликали нинішнього президента Олександра Лукашенка піти у відставку.
  • У Білорусі на акціях протесту через попередні результати виборів президента, за якими переміг чинний президент Олександр Лукашенко, затримали кілька сотень осіб.
  • Більшість людей були затримані у день виборів — 9 серпня, однак деякі з них — 8 серпня й відтоді не виходять на зв'язок. Серед затриманих є виборці, мітингувальники, спостерігачі та журналісти.
  • Також повідомляється про поранених і щонайменше одного постраждалого, який знаходиться у тяжкому стані.
  • Опозиційна кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська закликала міліцію та війська зупинити насильство.
  • Водночас Лукашенко досі не зробив жодної заяви щодо попередніх результатів президентських виборів і протестів.
  • 65-річний Олександр Лукашенко керує країною вже 25 років. Жодні президентські вибори (2001, 2006, 2010, 2015 років), окрім перших (1994 року), не були визнані вільними і справедливими на міжнародному рівні.