Данілов прокоментував розміщення ядерної тактичної зброї в Білорусі

Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данілов. Фото: Getty Images

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що розміщення ядерної тактичної зброї в Білорусі нічого не змінює для України, а такі дії з боку Росії покликані залякати європейські країни.

Про це він сказав в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Зараз Білорусь більше для того, щоб лякати наших західних партнерів. Це стосується, перш за все, Польщі, країн Балтії. Ми дуже ретельно відстежуємо все, що там відбувається. Це питання поглинання фактично Росією Республіки Білорусь. Вона вже майже не є самостійна країна", — зазначив Данілов.

Він також додав, що українські силові структури слідкують за "вагнерівцями" на території Білорусі. За словами Данілова, у РБ наразі перебувають тисячі представників ПВК "Вагнер", і поки остаточно не зрозуміло, яка мета їх перебування там.

"Абсолютна світова дискредитація самого Путіна, світ побачив, що він не управляє РФ. І це небезпечна для світу річ. Бо стільки, скільки є ядерної зброї в Росії, може в будь-який момент опинитися без контролю. Фрагментація Росії вже почалася і йде шаленими темпами, просто де-юре ще не оформлена", — зауважив секретар РНБО.

Що відомо про розміщення ядерної зброї РФ в Білорусі

Президент РФ Путін заявив, що Росія 1 липня закінчує будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї у Білорусі та вже передала білоруській армії ракетний комплекс "Іскандер", здатний нести таку зброю. За його словами, лідер білоруського режиму Олександр Лукашенко вже давно порушує питання про розміщення в Білорусії російської тактичної ядерної зброї. Він додав, що такі дії є своєрідною відповіддю на рішення Великої Британії передати Україні танкові снаряди, які містять збіднений уран.

Він додав, що Росія не передає Білорусі тактичну ядерну зброю, але розмістить її та навчить військових.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що намір Росії розмістити в Білорусі ядерну зброю призведе до внутрішньої дестабілізації країни та остаточно зіпсує російську репутацію в очах білоруського суспільства.

Міжнародна кампанія за знищення ядерної зброї (ICAN) засудила заяву президента Путіна щодо розміщення ядерної зброї у Білорусі.

Федеральний уряд Німеччини заявив, що президент Росії Володимир Путін вдається до ядерного залякування, погрожуючи розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

Якщо Росія розмістить в Білорусі свою тактичну ядерну зброю, це загострить безпекову ситуацію та може призвести до впровадження нових санкцій з боку Європейського Союзу, заявив високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

28 березня у міністерстві закордонних справ Білорусі заявили, що розміщення російських ядерних боєголовок на території країни без передачі Мінську контролю над ними не суперечить міжнародному праву.

4 квітня міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що Росія передала Білорусі ракетний комплекс "Іскандер-М", який може нести звичайні та ядерні заряди.