У ЦРУ не бачать ознак, що РФ готується застосувати ядерну зброю в Україні

Очільник ЦРУ Вільям Бернс. Фото: АР

Центральне розвідувальне управління США не бачить ознак, що Росія готується застосувати ядерну зброю в Україні.

Про це на брифінгу заявив директор ЦРУ Вільям Бернс під час виступу на безпековому форумі, організованому Аспенським інститутом.

Він назвав безвідповідальним російське"брязкання ядерною шаблею".

"Ми не можемо ставитися до цього легковажно. Ми, звичайно, уважно стежимо за тим, що відбувається, але ми не бачимо приготувань до використання ядерної зброї в Україні найближчими днями і тижнями", — сказав він.

Президент Сполучених Штатів Джо Байден вважає, що Росія може вдатися до застосування тактичної ядерної зброї на тлі розміщення таких озброєнь у Білорусі.

Що відомо про розміщення ядерної зброї РФ в Білорусі

25 травня міністри оборони Росії Сергій Шойгу та Білорусі Віктор Хрєнін підписали документи про розміщення російської нестратегічної ядерної зброї на території Білорусі. В той самий день президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що російську зброю ядерну зброю вже почали переміщувати на територію країни.

9 червня президент РФ Володимир Путін під час зустрічі з Олександром Лукашенком заявив, що тактичну ядерну зброю доправлятимуть до Білорусі після 7-8 липня.

16 червня президент РФ Володимир Путін заявив, що до Білорусі доставлено першу партію ядерних зарядів, які планується розмістити на території країни.

19 червня представник президента у парламенті Федір Веніславський повідомив, що Україна наразі не має доказів щодо розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі.