Швеція виділить понад 500 мільйонів євро на проєкти з відновлення України

Міністр з питань міжнародного співробітництва у сфері розвитку та зовнішньої торгівлі Швеції Йохан Форссел, фото: AP

Уряд Швеції представив Стратегію співробітництва у сфері відбудови та реформ в Україні на 2023-2027 роки, яка передбачає спрямування 6 млрд шведських крон на проєкти з відновлення України. Ця сума дорівнює 522,6 млн євро.

Про це під час онлайн-зустрічі з міністеркою економіки України Юлією Свириденко оголосив Міністр з питань міжнародного співробітництва у сфері розвитку та зовнішньої торгівлі Швеції Йохан Форссел.

Зазначається, що це найбільша за обсягами фінансування програма двосторонньої допомоги в історії Швеції і саме Україна стала її реципієнтом.

"Ми високо цінуємо рішення Швеції вкласти 6 млрд шв. крон у економічний розвиток України та наблизити нас до перемоги. Це перша комплексна багаторічна стратегія підтримки України, прийнята нашими партнерами. Кошти підуть на відбудову інфраструктури, зелений розвиток, підприємництво, торгівлю, розмінування, медіа", — прокоментувала надання допомоги Свириденко.

У Мінекономіки також повідомили, що бюджет Стратегії розподілили між відповідальними за втілення проєктів організаціями: Шведським агентством з міжнародного співробітництва у сфері розвитку (SIDA) — 5,7 млрд шв. крон, Шведським інститутом (SI) — 225 млн шв. крон та Академією Фольке Бернадотта (Folke Bernadotte Academy) — 75 млн шв. крон.

Раніше, 13 липня, стало відомо, що Швеція "спростить і прискорить" постачання оборонних матеріалів в Україну. Так міністр оборони Пол Йонсон підписав угоду про захист безпеки з Україною на саміті НАТО у Вільнюсі.

26 червня уряд Швеції також заявив про виділення нового пакета гуманітарної допомоги для України на загальну суму 380 мільйонів шведських крон (близько 35 мільйонів доларів США).