Харків та область потрапили до переліку територій, де тривають активні бої — коментар голови облради

Пошкоджений ринок на Північній Салтівці. Травень 2023 року. Фото: Микита Ольховський/Суспільне Харків

Харківська область входить до переліку територій, де тривають активні бойові дії: це означає, що жителі регіону звільнені від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно.

Відповідний наказ Мінреінтеграції увійшов в дію, підтвердила Суспільне Харків голова обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко.

"Фізичні особи будуть звільнені з 1 січня по 31 грудня 2022 року. Вони не мають доводити у суді, що вони не працювали, це прийнято рішення по всій області повністю, тому наш бізнес не повинен доводити, що він не працював або працював. Юридичні особи звільняються з 1 березня до кінця 2022 року", — сказала вона.

Наслідки обстрілів будинку на Північній Салтівці. Червень 2023 рік. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

Якщо податки за зазначений період сплачені, то вони перерахуються на наступний період, зазначила очільниця облради.

Щодо звільнення від сплати податків для підприємців на 2023 рік — нині ведуться дискусії, розповіла Єгорова-Луценко: "Громади можуть ухвалювати рішення з приводу оподаткування: голова громади, депутати на місцях бачать, яка ситуація з бізнесом. Це те, наприклад, що зробило місто Харків: зменшили плату за землю, де є пошкоджені будівлі, на 2023 рік".

Перелік громад, які віднесені до територій, де велися та ведуться активні бойові дії, затверджені Міністерством реінтеграції.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube