Харківська міськрада проголосувала за зниження орендної плати за ділянки з пошкодженим майном: позиція орендарів

Пошкоджений навчальний заклад "Очаг" у Харкові, липень 2023 року. Фото: Суспільне Харків

На сесії міської ради 14 липня депутати проголосували за зменшення орендної плати та земельного податку на ділянки, на яких розташовані пошкоджені об'єкти нерухомості.

Про це повідомили у міській раді.

Рішення міської ради

"Залежно від обсягу та характеру ушкоджень користувачі землі платитимуть від 1 до 70% сум орендної плати та земельного податку. Це стосується як фізичних осіб, так і підприємців", — йдеться у повідомленні.

Сума орендної плати залежатиме від характеру пошкоджень. Зокрема, якщо об'єкт став непридатним для використання, то орендарі зможуть платити 1% від суми договору оренди, пояснюють в міськраді.

instagram.com/fomenko_ph

Як повідомили в Департаменті земельних відносин, на 14 липня надійшло близько 650 заявок про пошкодження комерційного майна.

Звернення про зниження оплати за оренду комунального майна

Понад 300 представників бізнесу звернулися до міської ради Харкова із проханням знизити оплату за оренду землі та оренду комунального майна, розповів президент Асоціації приватних роботодавців Олександр Чумак.

З початку року харківським підприємцям надходять листи з вимогою погасити борги за оренду приміщень та заплатити штраф, у тому числі за місяці минулого року, коли місто щодня обстрілювали російські військові, а поблизу Харкова тривали бої.

Пошкоджений навчальний заклад "Очаг" у Харкові, липень 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Директорка приватного ліцею "Очаг" Лариса Середа розповідає, що з мерії щомісяця надходять листи з вимогою сплатити борг за оренду комунального майна та пеню, а після цього — звільнити приміщення. Будівля пошкоджена обстрілами, заняття тут не проводяться.

"Приміщення повинні повернути у тому вигляді, в якому ви його отримали. Тобто, мені потрібно його спочатку підняти з руїн, а потім представнику передати, але після того, як я ще й оренду заплачу. Це вже більш як 300 тисяч гривень, з урахуванням, що треба ще комунальні всі виплатити", — говорить Середа.

Пошкоджений навчальний заклад "Очаг" у Харкові, липень 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Нині, каже директорка ліцею, у навчального закладу немає коштів, щоб заплатити за оренду: "Ми — приватний заклад освіти, ми не маємо субвенції державної. Ми існуємо тільки на ті гроші, які нам платять батьки".

Чи розглядатимуть у мерії можливість зробити знижку й на оренду комунального майна — речник Харківської міськради Юрій Сидоренко пообіцяв Суспільне Харків прокоментувати пізніше.

Думка підприємців

Торік сотні підприємців у Харкові не могли працювати через бойові дії поблизу міста, а цього року ще не вийшли на рівень беззбитковості, розповідає голова Асоціації приватних роботодавців Олександр Чумак.

Фото: Суспільне Харків

"Є одне звернення, де 350 підписів — це говорить про щонайменше 350 суб’єктів-підприємств, які звернулися з такою проблемою. Деякі зверталися особистими листами. Це різні види бізнесу: офіси, торговельні центри, освіта (школи, дитячі садочки), перукарні, фітнес-центри — майже всі, хто орендують приміщення стикнулися з цією проблемою", — пояснює Чумак.

Фото ілюстративне: Суспільне Харків

Підприємці запропонували створити робочу групу при міській раді, каже Олександр: "Група щодо перегляду нормативно-грошової оцінки, в якій внести зміни щодо коефіцієнтів, які використовують при розрахунку. Це дасть можливість підприємцям сплачувати менше за оренду землі та майна".

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube