Боррель: У ЄС обговорюють виділення з Європейського фонду миру 20 млрд євро на оборонні потреби України

. Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель під час виступу у Європейському парламенті у Стразбурзі, 18 квітня 2023 рік, фото: AP

Міністри закордонних справ країн-членів ЄС на зустрічі у Брюсселі обговорили можливість виділення з Європейського фонду миру близько 5 мільярдів євро щорічної військової допомоги Україні протягом наступних чотирьох років.

Про це на пресконференції за підсумками Ради міністрів ЄС заявив очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель.

"Ми пропонуємо створити спеціалізовану секцію в Європейському фонді миру, щоб надавати до 5 мільярдів євро на рік протягом наступних чотирьох років на оборонні потреби України. Це той самий інструмент – Європейський фонд миру, який працює дуже добре, і ми й надалі його використовуватимемо. Але ми створимо у ньому розділ з окремим фінансуванням, яке може оцінюватися, як я сказав, у 5 мільярдів на рік протягом наступних 4 років. Це орієнтовна оцінка потреб та наших довгострокових безпекових зобов’язань перед Україною", — сказав Жозеп Боррель.

Він додав, що міністри ЄС обмінялися думками щодо цієї пропозиції. За його словами, детально це питання обговорюватиметься наприкінці серпня цього року.

"Цю допомогу у 20 мільярдів євро офіційно затвердять та "детально" обговорять держави-члени ЄС на неформальній зустрічі міністрів у Толедо, Іспанія, яка має відбутися наприкінці серпня", — сказав Боррель.

13 липня Європарламент ухвалив плани щодо збільшення виробництва боєприпасів та ракет в Євросоюзі для подолання поточного дефіциту. Це прискорить надання військової допомоги Україні.