У Росії зареєстрували організацію "Другая Украина": її очолив Медведчук

Колишній нардеп від ОПЗЖ Віктор Медвечук . УНІАН

У Росії політичний проєкт "Другая Украина" обвинуваченого в держзраді колишнього нардепа від забороненої партії ОПЗЖ Віктора Медведчука офіційно зареєстрували як громадську організацію.

Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на дані реєстру юридичних осіб РФ.

Згідно з оприлюдненою інформацією, у червні 2023 року був створений громадський рух "Региональное общественное движение "За развитие гражданского общества "Другая Украина". Адреса організації — Москва, Арбат, провулок Кемарницький, 9.

Окрім цього, "Другая Украина" заявила про інтелектуальну власність на товарні знаки: "Настоящая Украина", "Голос другой Украины" та "Другая Украина".

Відповідно до заявлених видів діяльності, "Другая Украина" — громадська нерелігійна організація, а не політична партія, тому вона не може брати участі у виборах до місцевих рад чи до державної думи Росії.

Як вказується на Facebook-сторінці "Другой Украины", головою виконавчого комітету організації став колишній український журналіст Денис Жарких, а головою ради руху є Медведчук.

У Росії зареєстрували організацію "Другая Украина". Скриншот програми "Схеми"

Раніше "Схеми" розповідали про те, що до "Другой Україны" долучаються політичні коментатори з уже закритих проросійських телеканалів, депутати місцевих рад від ОПЗЖ та обвинувачені у державній зраді й сепаратизмі політтехнологи.

Їм вдалося уникнути покарання і виїхати з території української держави, дехто із них втік після початку повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року.

Віктор Медведчук — кум Путіна, державний зрадник

Кум президента Росії Путіна, нардеп забороненої "Опозиційної платформи — За життя" Віктор Медведчук був фігурантом справи про державну зраду, за результатами якої у жовтні 2021 року суд відправив його під домашній арешт.

27 лютого 2022-го стало відомо, що після вторгнення Росії Медведчук втік з-під домашнього арешту. 12 квітня 2022 року президент Зеленський повідомив про затримання Медведчука та опублікував його фото в наручниках та у військовій формі.

Згодом він запропонував обміняти Медведчука на українців, які опинилися в російському полоні. Пізніше Медведчук звернувся до Зеленського та Путіна із проханням обміняти його на захисників Маріуполя та заблокованих у місті цивільних.

21 вересня 2022 року стало відомо, що тривають перемовини щодо обміну полоненими за формулою 1 українець на 4 росіян і, за повідомленнями ЗМІ, до списків на обмін міг потрапити Медведчук.

У вересні Медведчука обміняли на 200 українських захисників, які перебували в російському полоні. Серед них — захисники "Азовсталі" та ті, хто пережив теракт РФ в Оленівці.

10 січня 2023-го Зеленський позбавив громадянства України політиків Андрія Деркача, Тараса Козака, Рената Кузьміна та Віктора Медведчука.