Кількість підрозділів армії РФ у Білорусі значно зменшилась — ДПСУ

Речник ДПСУ Андрій Демченко. Медіацентр

Кількість особового складу армії РФ, яка перебувала на території Білорусі та знаходилися на білоруських полігонах, ще донедавна становила близько 2 тисяч. Однак, останнім часом час їхня кількість зменшилася через чергову ротацію.

Про це на брифінгу повідомив речник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко.

Водночас Демченко сказав, що не можна виключати, що через деякий час у рамках ротації на територію Білорусі можуть бути знову заведені чергові підрозділи росіян.

"Крім того, ми не спостерігаємо такого організованого заведення на територію Білорусі російських найманців з приватних військових кампаній, про що раніше зазначалося, адже Білорусь готувала такі майданчики, де була готова прийняти російських найманців на своїй території", — сказав прессекретар ДПСУ.

Андрій Демченко також наголосив, що ситуація по кордону з Білоруссю залишається повністю контрольованою.

5 липня командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв повідомляв, що всі патрулі поліції та підрозділи контррозвідки України переведені на посилений режим бойового чергування на кордоні з Білоруссю. Також збільшено кількість піших та мобільних груп патрулювання.

4 квітня ДПСУ повідомляла, що на території Білорусі знаходиться понад 4 тисячі російських військових, які проходять там підготовку.