Щодня у перетині кордону відмовляють щонайменше 150 чоловікам — ДПСУ

Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби України. УНІАН

Щоденно у перетині кордону відмовляють щонайменше 150 чоловікам, які намагаються виїхати за межі України через пункти пропуску.

Про це на брифінгу сказав речник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко.

"Щоденно в середньому близько 150 осіб, переважно чоловіки-українці у віці від 18 до 60 отримують відмову у перетині кордону, оскільки не підпадають під ту категорію, якій дозволено перетинати кордон", — сказав Андрій Демченко.

Водночас прессекретар ДПСУ зауважив, що зменшення спроб незаконного перетину кордону що не фіксується. Такі факти виявляються як у пунктах пропуску, коли громадяни намагаються використати підробні документи, так і поза межами пунктів пропуску.

"Таких спроб найбільше фіксується на кордоні з Румунією та Молдовою. Хоча у червні все-таки певне зменшення таких спроб у порівнянні із травнем фіксувалося на 28%. В пунктах пропуску з підробними документами було виявлено від початку повномасштабного вторгнення близько 6 тисяч осіб, а на зеленій ділянці кордону вже затримано понад 13 тисяч громадян, які намагалися у незаконний спосіб потрапити за межі України", — сказав Демченко.

7 червня ДПСУ повідомляла, що понад 4 тисячі чоловіків отримали відмову у перетині кордону через систему "Шлях".

Воєнний стан і мобілізація в Україні

24 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану. Того ж дня офіційний представник Державної прикордонної служби Андрій Демченко у коментарі Суспільному підтвердив, що у зв’язку з агресією Росії та запровадженням воєнного стану на території України починає діяти обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.

В Україні триває мобілізація. 2 травня Верховна рада продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів з 20 травня. Це вже сьоме голосування парламенту за воєнний стан з початку війни. До цього Рада вже схвалювала подібні рішення минулого року: 24 лютого, 15 березня, 21 квітня, 15 серпня, 16 листопада. У цьому році парламент схвалив продовження воєнного стану і загальної мобілізації 7 лютого.