Партнери допоможуть Україні побудувати потужну оборону — Байден

. Президент США Джо Байден, глава України Володимир Зеленський і лідери краії G7 на пресконференції у Вільнюсі, Литва, 12 липня 2023 рік. Фото: АР/Pavel Golovkin

Президент США Джо Байден заявив, що усі країни-члени НАТО погодилися скасувати вимоги до Плану дій стосовно членства для України в Альянсі.

Про це Джо Байден сказав на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у Вільнюсі 12 липня.

"Вся Україна продовжує прогресувати щодо необхідних реформ. Але ми не чекаємо завершення цього процесу, щоб взяти на себе довгострокові зобов’язання щодо безпеки України", — сказав президент Сполучених Штатів.

Байден нагадав, що коли він перебував в Україні з візитом, він роз'яснював, які гарантії безпеки США можуть надати Україні.

"Я говорив про те, які гарантії ми можемо дати тоді, коли я був в Україні й коли ми зустрічалися в інших місцях. І тому сьогодні довгострокові зобов’язання, які ми беремо, підкріплюються цією ідеєю. А тим часом ми будемо забезпечувати безпеку Україні стільки, скільки їй потрібно, від будь-якої агресії, яка може статися", — наголосив Джо Байден.

Президент США додав, що партнери України збираються допомогти побудувати потужну боєздатну оборону на суші, в повітрі та на морі, внаслідок якої Україна стане силою стабільності в регіоні та зможе стримувати будь-які загрози.

11 липня канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що країни G7 під час саміту НАТО у Вільнюсі ухвалять спільну декларацію щодо гарантій у сфері безпеки України після настання миру.

12 липня речник президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що намір країн "Великої сімки" (G7) надати гарантії безпеки Україні є "помилковим та небезпечним", тому що таким чином країни "сімки" зазіхають на безпеку Росії.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг за підсумками закритого засідання країн-членів НАТО 11 липня заявив, що союзники по Альянсу надали Україні безпрецедентну підтримку, надаючи ЗСУ більше боєприпасів та більше сучасного обладнання. Зокрема 11 липня члени НАТО погодили пакет із трьох елементів, щоб наблизити Україну до вступу у військово-політичний блок.