Перейти до основного змісту

Як знищення Каховської ГЕС змінити Чорне море: інтерв'ю з гідробіологом. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

. Науковий співробітник Інституту морської біології НАН України Юрій Квач. Фото: Суспільне Одеса

На пляжах Одеси заборонено купатись. У пробах морської води знаходять паразитів, кишкові та вірусологічні інфекції. Її солоність зменшилась удвічі. На узбережжя ніби після кораблетрощі викидає речі людей, уламки дерев, сміття, подекуди — тіла мертвих тварин. Це наслідки чергового російського злочину в Україні — підриву греблі Каховської ГЕС.

За словами провідного наукового співробітника Інституту морської біології НАН України Юрія Квача — це найбільша техногенна катастрофа в історії Чорного моря.

"Її можна порівняти з підривом у 1941 році Дніпровської греблі. Щоправда, тоді масштаби були значно менші. І підірвали ті ж самі люди. Це було зроблено радянським режимом, тепер — російським", — сказав Юрій Квач.

Він додав, що через підрив Каховської ГЕС постраждала не лише акваторія Одещини.

"Не будемо говорити лише про Одещину. Це ділянка північного узбережжя Чорного моря від мису Аджияск до мису Північно-Одеський або мису Є, як у нас називають. Там найбільша кількість опріснення і найбільша кількість сміття. Від Північно-Одеського мису течія відносить сміття і воно йде далі від берега. Чим далі на південь, тим менше викидає сміття. Але воно дісталось Румунії й вже до Болгарії", — сказав Квач.

Про те, як катастрофа через підрив греблі впливає та ще вплине на Чорне море дивіться в інтерв'ю Суспільному розповів провідний науковий співробітник Інституту морської біології НАН України Юрій Квач.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Раніше в "Енергоатомі" повідомляли, що рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС є стабільним, і попри підрив росіянами греблі Каховської ГЕС, ситуація залишається контрольованою.

На Херсонщині встановили місцеперебування 202 жителів області, яких вважали зниклими після підриву російськими військовими Каховської ГЕС. Наразі зниклими безвісти внаслідок підриву дамби все ще вважають 109 людей.

На лівобережжі Херсонської області військові РФ хочуть приховати усі жахливі наслідки підтоплення після підриву дамби, щоб світ не побачив цю катастрофу. 17 населених пунктів, які досі підтоплені, наразі на межі гуманітарної катастрофи.

Топ дня
Вибір редакції