Рада ООН з прав людини на спеціальній сесії 12 травня ухвалила резолюцію із закликом розслідувати воєнні злочини Росії на українській території, зокрема в Маріуполі. Про це повідомляється на Twitter-сторінці Ради.
У резолюції наголошується на "ситуації, що погіршується, щодо прав людини в Україні у зв’язку з російською агресією", зокрема з урахуванням подій у Маріуполі та інших українських містах і містечках.
Резолюцію підтримали 33 країни, ще 12 — утримались під час голосування, проти проголосували лише дві — Китай і Еритрея.
12 травня відбулась спеціальна позачергова сесія Ради ООН з прав людини, присвячена воєнним злочинам РФ в Україні. Прохання про скликання цієї сесії напередодні направила Україна, його підтримали майже 60 інших членів Ради.
Війна. Усі останні новини
Що відомо
- 7 квітня Генеральна Асамблея ООН призупинила роботу РФ у Раді ООН з прав людини через грубі та систематичні порушення прав людини в Україні. Відповідне рішення підтримали 93 країни, проти висловились 24. Утримались від голосування представники 58 держав.
- Росія стала першою країною, членство якої в Раді ООН з прав людини призупинили. Це найвища санкція, яку може ухвалювати Рада проти своїх членів у разі порушення ними прав людини.
- За даними CNN, російські дипломати погрожували делегаціям країн-членів ООН, щоб вони не призупиняли участь Росії у діяльності Ради ООН з прав людини. Перед голосуванням російські дипломати розіслали ноти, в яких погрожували країнам "наслідками" у разі виключення РФ з організації.
- 10 травня Генеральна Асамблея ООН обрала Чехію членом Ради з прав людини замість Росії, чиє членство там призупинили у квітні 2022 року.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 78. Текстовий онлайн
"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!