Перейти до основного змісту

У Києві оголосили вирок у справі про вбивство Катерини Гандзюк. Наживо

. Запалена лампадка біля фотографії Катерини Гандзюк під час акції "Рік без Каті", 2019 рік. Фото: УНІАН

Дніпровський райсуд Києва 26 червня оголосив вирок у справі про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк. 31 липня 2018 року Гандзюк облили кислотою. 4 листопада Катерина померла у київській лікарні від розриву тромбу. Їй було 34 роки.

Суд над Владиславом Мангером та Олексієм Левіним тривав понад три роки. Мангера обвинувачують у замовленні нападу, а Левін, — за даними слідства, — стежив за Гандзюк і організував напад на активістку.

Обвинувачення просить покарання у вигляді позбавлення волі на 10 років та компенсацію моральної шкоди у розмірі 15 мільйонів гривень родині Катерини Гандзюк. Мангер та Левін заперечують свою вину.

Суспільне Новини транслює оголошення вироку із зали суду.

Як тривало розслідування вбивства Гандзюк

Катерина Гандзюк — громадська діячка, колишня радниця міського голови Херсона, виконувала обов'язки керівниці справами виконавчого комітету Херсонської міськради.

31 липня 2018 року Катерину Гандзюк облили кислотою. З опіками її доправили в реанімацію, вона перенесла понад 10 операцій. 4 листопада Катерина померла у київській лікарні від розриву тромбу. Їй було 34 роки.

Правоохоронці встановили підозрюваних в організації та виконанні нападу на Гандзюк. Це Микита Грабчук, Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський, Віктор Горбунов і Сергій Торбін. Вони визнали провину та пішли на угоду зі слідством, отримавши від 3 до 6,5 років тюрми. Підозрюваними співорганізаторами злочину є експомічник нардепа Паламарчука Ігор Павловський та радник голови Херсонської облради Олексій Левін, а замовником — голова Херсонської облради Владислав Мангер. Перед нападом Левіна і Мангера Гандзюк звинуватила у причетності до підпалу Олешківського лісу задля безперешкодного списання та розпилу.

  • Павловського, у жовтні 2020 року його засудили умовно. Його визнали винним у замовчуванні фактів щодо нападу на Гандзюк. На допиті Павловський сказав, що за нападом стоять Мангер та його радник Левін, оскільки Гандзюк "забагато гавкала".
  • Левін переховувався від слідства за кордоном. Його затримали у Болгарії 24 січня 2020 року. Болгарські правоохоронці повідомили, що ідентифікували Левіна за відбитками пальців, адже підозрюваний змінив зовнішність. Інтерпол передав Левіна в Україну, урешті його взяли під варту. За даними слідства, він слідкував за Гандзюк і організував напад на активістку.
  • Мангера у червні 2020-го взяли під варту. Його обвинувачують у замовленні нападу на Гандзюк.

Друзі та родичі Катерини Гандзюк вважають, що до злочину причетні також ексочільник Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, його заступник Євген Рищук і правоохоронці, які допомагали тікати Левіну.

Топ дня

Вибір редакції