У Болгарії затримали підозрюваного у справі Катерини Гандзюк

Оновлено
. Facebook

Правоохоронці Болгарії затримали Олексія Москаленка (Левіна), якого розшукували за підозрою в причетності до вбивства активістки Катерини Гандзюк.

Як повідомляє Офіс генпрокурора, Левіна затримали працівники правоохоронних органів Болгарії разом з представниками Генпрокуратури та Служби безпеки України.

Слідство вважає, що голова Херсонської облради Владислав Мангер та Олексій Левін замовили напад на Катерину Гандзюк, що зрештою призвів до її смерті.

Як відомо:

  • 20 січня у Херсоні відбулася спецоперація із затриманням членів організованого злочинного угруповання, керівництво якого закидають фігуранту справи про вбивство Катерини Гандзюк Ігорю Павловському.
  • Восени 2018 року Павловський був затриманий за ст. 208 КПК (затримання уповноваженою особою без ухвали слідчого судді) за співучасть в організації вбивства Гандзюк, після чого суд відправив його під варту. На початку квітня 2019 року йому змінили обвинувачення зі співорганізації на замовчування вбивства, через що термін покарання зменшується до трьох місяців.
  • Пізніше Павловського, нібито через погане самопочуття, відпустили під домашній арешт, а згодом взагалі залишили без запобіжного заходу.
  • Виконавці вбивства Катерини Гандзюк засуджені до різних термінів ув'язнення, співорганізатором слідство вважає місцевого херсонського кримінального авторитета Олексія Левіна, який втік за кордон.
  • Замовником вбивства, за офіційними даними, нині вважається лише голова Херсонської облради Владислав Мангер. Хоча, за неофіційними даними, замовників троє.
  • Рідні та друзі Катерини Гандзюк вважають, що до злочину причетні також ексочільник ОДА Андрій Гордєєв, його заступник Євген Рищук і правоохоронці, які допомагали тікати Левіну.
  • Владислава Мангера заарештували, він вийшов під заставу та зараз носить електронний браслет. Справу щодо нього об’єднали зі справою Левіна і призупинили у зв’язку з розшуком останнього.