У РДК розповіли, скільки військових РФ взяли у полон

Ексклюзивно
Скріншот з відео: t.me/legionoffreedom

Під час свого рейду до Бєлгородської області РФ бійці “Російського добровольчого корпусу” взяли у полон близько 20 російських військових. Про це Суспільному розповів голова штабу РДК Олександр “Фортуна”. За його словами, під час обміну з російською стороною полоненими з-під Нової Таволжанки на кордоні Сумської і Бєлгородської областей обміняли не всіх.

“Полонених було близько 20-ти осіб. Передані були не всі, ось саме в рамках цього обмінного заходу була передана частина. Наступні полонені хлопці будуть передані в наступні етапи обміну полоненими. Ми цією процедурою не керуємо”, — сказав “Фортуна”.

За його словами, було ухвалено рішення, що ці полонені будуть передані українській стороні для поповнення фонду для обміну. Відповідно, далі вже українська сторона обирала, хто піде в цей обмін, хто залишиться на наступний.

“Тобто, ми цим процесом не керуємо, ми просто передали людей. Ну ось були деякі щасливчики саме з-поміж цих полонених, які буквально не так довго побули в полоні, і були передані російській стороні. Але не всі, наскільки я знаю”, — сказав “Фортуна”.

За його словами, серед тих хто опинився в полоні були звичайні мотострілки, звичайна піхота, перекинута з Луганського напрямку.

“Ними вирішили закрити певну дірку, так скажемо. Вони туди просто перекинули кого не шкода, звичайних мотострільців, звичайну піхоту. Це були мобілізовані люди, там навіть не було контрактників, і все, вони просто там сиділи, і в них там просто була певна присутність, копали окопи, будували бліндажі, сиділи, і як таких у них розпоряджень не було”, — сказав російський доброволець.

За його словами, у них було єдине розпорядження — просто утримувати цей район і вести спостереження, до якихось бойових дій їх особливо не готували, у них було досить мізерне озброєння.

Він також розповів, що з полоненими бійці РДК поводилися відповідно до Женевської конвенції.

“Це дуже суворо дотримується. За цим дуже пильно стежать. І всім, без винятку, було надано необхідну медичну допомогу, я особисто був присутній, і, власне, ролик зі зверненням було записано зі стабілізаційного пункту, де допомога надавалася. Тобто, належні умови, годування, все було на абсолютно гідному рівні, трохи краще, ніж у них було до моменту полону”, — сказав “Фортуна”.

Російський добровольчий корпус 5 червня заявив, що сили РДК повністю контролюють село Нова Таволжанка у Шебекинському районі Бєлгородської області Росії, що за 3 кілометри від українського кордону. Також добровольці повідомили, що ліквідували старшого оперативного угруповання Бєлгород Андрія Стесєва.

"Російський добровольчий корпус" і легіон "Свобода Росії"

Російський добровольчий корпус (рос. Русский добровольческий корпус) — військовий підрозділ Збройних сил України, сформований у серпні 2022 року для захисту України від російського вторгнення. Входить до Інтернаціонального легіону ТрО України. Як повідомив командир РДК Денис Нікітін, вони перебувають у складі 98 батальйону ТрО Азов Дніпро.

Відбір до РДК відбувається з етнічних російських емігрантів, які живуть на території України, а також в інших європейських країнах.

Легіон "Свобода Росії" утворили російські військовослужбовці з-поміж полонених. Вони заявляють, що легіон був створений для боротьби з путінським режимом. До легіону можуть потрапити полонені і колишні російські військовослужбовці.

Що відомо про попередній рейд у Бєлгородську область

У понеділок, 22 травня, у Бєлгородській області пролунали вибухи, а згодом в українських та російських медіа з'явилась інформація про прихід на цю територію російських добровольців. У Головному управлінні розвідки України розповіли, що в цій області проводиться операція для "створення смуги безпеки" винятково за участі громадян Росії.

У пресслужбі легіону "Свобода Росії" Суспільному розповіли, що вони разом із добровольчим корпусом "створюють демілітаризовану зону на кордоні з РФ, звідки вони не зможуть обстрілювати Україну".

Згодом в Бєлгородській області запровадили "режим контртерористичної операції", а також почали проводити термінову евакуацію ядерних боєприпасів зі сховища.

В Офісі президента України сказали, що Україна не має безпосереднього стосунку до подій в Бєлгороді, але з "цікавістю спостерігає".

Удень 23 травня Міноборони Росії заявило про "розгром" військових "Російського добровольчого корпусу" та Легіону "Свобода Росії", яких в російському відомстві та медіапросторі називають "українським націоналістичним формуванням". В легіоні за кілька годин до повідомлення МО РФ заявили, що разом з РДК продовжують визволяти Росію.

Згодом губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков повідомив, що влада припинила дію "режиму контртерористичної операції" у регіоні. Водночас у пресслужбі Легіону "Свобода Росії" Суспільному повідомили, що їхня операція на території РФ триває, а добровольцям нібито навіть вдалось знищити мотострілецьку роту.

Речник ГУР Юсов у коментарі Суспільному вдень 23 травня підтвердив, що операція Легіону та РДК на території Росії триває.

24 травня у ГУР повідомили, що українська військова розвідка перевіряє інформацію про імовірне перекидання частини російського війська з України в Бєлгородську область.

25 травня "Російський добровольчий корпус" зробив заяву, що бійці РДК знову зайшли на територію Росії. Відповідне відео російські добровольці оприлюднили на своєму телеграм-каналі.