Масовані ракетно-бомбові удари та мародерство з боку армії РФ — представник "Легіону Росії" про події на Бєлгородщині

Ексклюзивно
. Ілюстративне фото: соцмережі

Наразі спеціальна миротворча операція в Бєлгородській області Росії триває. Легіон "Свобода Росії" та "Російський добровольчий корпус" (РДК) контролюють низку населених пунктів.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" заявив представник легіону "Свобода Росії" з позивним "Цезар".

"Ми контролюємо низку територій та населених пунктів. Точну конфігурацію лінії фронту не можу назвати, тому що противник зовсім не володіє ситуацією. Там повний "разброд и шатание". Я з відкритого джерела інформації йому не хочу давати підказок. Росіяни продовжують підтягувати туди резерви. Але тих самих "тік-токерів" (кадирівців) та ПВК "Вагнер" ми там поки не бачимо", — сказав "Цезар".

"Цезар" додав, що "вагнерівців" його підрозділ успішно ліквідував у Бахмуті та на його околицях, а от з "кадирівцями" вони там не зустрічалися.

Наш підрозділ успішно перемелював "вагнерівців" у Бахмуті та на його околицях. А" тік-токерів" Кадирова ми на фронтовій лінії не бачили, їх можна бачити тільки в інтернеті", сказав представник легіону "Свобода Росії".

Щодо військових РФ, яких добровольці взяли у полон на території Бєлгородщини то "Цезар" каже, що до них ставляться гуманно.

"В полоні не тільки кадрові військові, але й мобілізовані, ті люди, які хотіли уникнути війни, жити мирним життям, були мобілізовані насильно, але не знайшли в собі мужності не взяти до рук зброю. З ними поводимося гуманно, згідно зі всіма правила Женевської конвенції. Поранених одразу везли в госпіталь та надавали їм висококваліфіковану медичну допомогу, що їх самих дуже здивувало", — сказав "Цезар".

За його словами, з боку російського командування вони бачать до себе погане ставлення.

"З боку російського командування вони бачать до себе скотське ставлення, вони погано одягнені, взуті, їх ледве годують, вони дуже погано оснащені. Як приклад, українці до свого противника ставляться навіть краще, ніж російське командування", — зауважив представник легіону "Свобода Росії".

"Цезар" сказав, що добровольці пропонували власнику ПВК "Вагнер" Євгену Пригожину обміняти взятих в полон мобілізованих на російського офіцера.

"Ми пропонували Пригожину взятих в полон мобілізованих, які були на російській території, тобто не брали участі у війні проти України, обміняти на російського офіцера. Але Пригожин, схоже, боїться поки що брати на себе такі відповідальні рішення. Тож військовополонені РФ будуть передані в український обмінний фонд", — сказав "Цезар".

Представник легіону "Свобода Росії" зазначив, що населені пункти Бєлгородської області наразі зазнають масованих ударів саме від російської армії. І додав, що окрім цього військові РФ ще й займаються мародерством на своїй же землі.

"Як учасників боїв на Бєлгородщині скажу, що потерпають населені пункти не від нас, а від армії РФ, яка їх просто стирає ракетно-бомбовими ударами. Я заходив у складі першої штурмової групи, переді мною не було інших легіонерів — будинки місцевих були пограбовані російськими військовими. І там були військові з Бєлгорода. Вони грабують своїх же земляків. Це показує, якого морального дна сягнуло російське суспільство та армія РФ", — сказав "Цезар".

Російські добровольці продовжують свою операцію на Бєлгородщині у Росії, яка розпочалась 1 червня. Про це легіон "Свобода Росії" повідомляє у соцмережах.

"Російський добровольчий корпус" і легіон "Свобода Росії"

Російський добровольчий корпус (рос. Русский добровольческий корпус) — військовий підрозділ Збройних сил України, сформований у серпні 2022 року для захисту України від російського вторгнення. Входить до Інтернаціонального легіону ТрО України. Як повідомив командир РДК Денис Нікітін, вони перебувають у складі 98 батальйону ТрО Азов Дніпро.

Відбір до РДК відбувається з етнічних російських емігрантів, які живуть на території України, а також в інших європейських країнах.

Легіон "Свобода Росії" утворили російські військовослужбовці з-поміж полонених. Вони заявляють, що легіон був створений для боротьби з путінським режимом. До легіону можуть потрапити полонені і колишні російські військовослужбовці.

Російські добровольці продовжують свою операцію на Бєлгородщині у Росії, яка розпочалась 1 червня.

Що відомо про попередній рейд у Бєлгородську область

У понеділок, 22 травня, у Бєлгородській області пролунали вибухи, а згодом в українських та російських медіа з'явилась інформація про прихід на цю територію російських добровольців. У Головному управлінні розвідки України розповіли, що в цій області проводиться операція для "створення смуги безпеки" винятково за участі громадян Росії.

У пресслужбі легіону "Свобода Росії" Суспільному розповіли, що вони разом із добровольчим корпусом "створюють демілітаризовану зону на кордоні з РФ, звідки вони не зможуть обстрілювати Україну".

Згодом в Бєлгородській області запровадили "режим контртерористичної операції", а також почали проводити термінову евакуацію ядерних боєприпасів зі сховища.

В Офісі президента України сказали, що Україна не має безпосереднього стосунку до подій в Бєлгороді, але з "цікавістю спостерігає".

Удень 23 травня Міноборони Росії заявило про "розгром" військових "Російського добровольчого корпусу" та Легіону "Свобода Росії", яких в російському відомстві та медіапросторі називають "українським націоналістичним формуванням". В легіоні за кілька годин до повідомлення МО РФ заявили, що разом з РДК продовжують визволяти Росію.

Згодом губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков повідомив, що влада припинила дію "режиму контртерористичної операції" у регіоні. Водночас у пресслужбі Легіону "Свобода Росії" Суспільному повідомили, що їхня операція на території РФ триває, а добровольцям нібито навіть вдалось знищити мотострілецьку роту.

Речник ГУР Юсов у коментарі Суспільному вдень 23 травня підтвердив, що операція Легіону та РДК на території Росії триває.

24 травня у ГУР повідомили, що українська військова розвідка перевіряє інформацію про імовірне перекидання частини російського війська з України в Бєлгородську область.

25 травня "Російський добровольчий корпус" зробив заяву, що бійці РДК знову зайшли на територію Росії. Відповідне відео російські добровольці оприлюднили на своєму телеграм-каналі.