Зеленський підписав закони про податкові пільги для виробників дронів

. Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський підписав два закони, які стимулюють виробників безпілотних літальних апаратів під час воєнного стану в Україні.

Про це свідчать дані на сторінках законопроєктів № 9275 та № 9276 на сайті Верховної ради.

Закон №9275 скасовує сплату ПДВ при ввезенні в Україну компонентів для комплектувальних (матеріали, вузли, агрегати обладнання) БПЛА, що ввозяться підприємствами для власної виробничої діяльності з виробництва та ремонту БПЛА

Закон №9276 передбачає звільнення від сплати ввізного мита компонентів для виробництва чи ремонту безпілотних систем.

Віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що тепер імпортерів звільняють від оплати матеріалів, вузлів, агрегатів, устаткування та комплектувальних для безпілотників на час воєнного стану.

"Це наступний крок до масштабування виробництва дронів. Просто зараз Силам оборони потрібні тисячі безпілотників. Продовжуємо робити все, щоб наші воїни отримали більше дронів на фронт", — написав він у Телеграм.

Що відомо про "Армію дронів"

На початку липня 2022 року Мінцифра разом із Генштабом ЗСУ та платформою UNITED24 оголосили збір коштів на "Армію дронів". На першому етапі планували закупити 200 безпілотників.

Комплексна програма "Армія дронів" включає системну закупівлю дронів, їх ремонт та оперативну заміну, а також курс навчання пілотів, повідомили в пресслужбі Мінцифри. На сайті UNITED24 можна пожертвувати на дрон або віддати власний. Усі пожертви надходять на спеціальний рахунок Міністерства оборони в НБУ.

У перші тижні дії програми українці та іноземці пожертвували понад 510 мільйонів гривень на безпілотники для Збройних сил України через платформу UNITED24.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров показав, який мають вигляд одночасно запущені 472 БПЛА з "Армії дронів".

Також у вересні 2022 року ЗСУ отримали перші 20 ударних дронів Warmate, кошти на які українці зібрали через monobank.