Мінцифра запустила навчання ще 10 тисяч операторів БПЛА — Федоров

. Дрон. Фото: Telegram / Михайло Федоров

Міністерство цифрової трансформації запустило черговий етап навчання ще 10 тисяч операторів безпілотників.

Про це у Telegram написав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"Починаємо підготовку ще 10 тисяч операторів БПЛА в межах проєкту Армія дронів. На першому етапі ми вже навчили 10 тисяч операторів дронів. Пілоти проходили як теоретичну, так і практичну підготовку. Більшість із них уже успішно виконують бойові завдання на фронті", — сказав він.

Міністр зазначив, що на першому етапі здебільшого вчили керувати коптерами розвідувального класу, а тепер будуть відкриті нові категорії — FPV-дрони та літаки-бомбери.

"FPV — швидкі та маневрові, зі снайперською точністю влучають у ціль та знищують російську техніку на мільйони доларів. Літаки-бомбери на кшталт української "Лелеки" і польського FlyEye також демонструють чудові результати — знищують окупантів на всіх ділянках фронту", — зазначив Федоров.

На другому етапі планують навчити 7 600 операторів керувати звичайними розвідувальними коптерами Mavic/Matrice/Autel. А ще — 2 тисячі операторів FPV-дронів та 400 пілотів літаків-бомберів. Наша мета — більше дронів та більше операторів. Навчання відбуватиметься у 26 школах, а Армія дронів оплачуватиме навчання.

Що відомо про "Армію дронів"

На початку липня 2022 року Мінцифра разом із Генштабом ЗСУ та платформою UNITED24 оголосили збір коштів на "Армію дронів". На першому етапі планували закупити 200 безпілотників.

Комплексна програма "Армія дронів" включає системну закупівлю дронів, їх ремонт та оперативну заміну, а також курс навчання пілотів, повідомили в пресслужбі Мінцифри. На сайті UNITED24 можна пожертвувати на дрон або віддати власний. Усі пожертви надходять на спеціальний рахунок Міністерства оборони в НБУ.

У перші тижні дії програми українці та іноземці пожертвували понад 510 мільйонів гривень на безпілотники для Збройних сил України через платформу UNITED24.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров показав, який мають вигляд одночасно запущені 472 БПЛА з "Армії дронів".

Також у вересні 2022 року ЗСУ отримали перші 20 ударних дронів Warmate, кошти на які українці зібрали через monobank.