Росія вийшла з договору про Азовське море з Україною

Президент Росії Володимир Путін на нарді з питань розвитку безпілотної авіації в індустріальному парку Рудньово в Москві, Росія, 27 квітня 2023 рік. AP

Президент РФ Володимир Путін підписав закон про денонсацію договору про співпрацю з Україною в Азовському морі та Керченській протоці.

Про це йдеться у повідомленні на сайті президента РФ.

Цей закон прийняла Держдума 1 червня 2023 року та схвалили Рада Федерації 7 червня 2023 року.

У поясненні зазначається, що після "входження в РФ "ДНР", Запорізької та Херсонської областей", що береги Азовського моря та Керченської протоки тепер нібито належать лише Росії, а "Україна втратила статус прибережної держави щодо цих акваторій".

Верховна Рада України 24 лютого 2023 року ухвалила закон "Про денонсацію Договору між Україною та РФ про співпрацю у використанні Азовського моря та Керченської протоки", який набув чинності 25 березня 2023 року.

Договір між Україною та РФ про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, був підписаний у 2003 році. Документ визначав, що Азовське море та Керченська протока є внутрішніми водами України та Росії. Також він визначав лінію державного кордону та особливості судноплавства в акваторії.