Перейти до основного змісту

У ЄС розповіли, коли очікувати на оцінку щодо виконання Україною євроінтеграційних рекомендацій

Ексклюзивно
. Посол ЄС в Україні Матті Маасікас, фото: УНІАН

Усну оцінку Європейського союзу щодо виконання Україною євроінтеграційних рекомендацій варто очікувати в середині наступного тижня.

Про це Суспільному повідомив голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

"Багато прогресу було зроблено. Я хочу підкреслити величезне захоплення від мене особисто, тим фактом, що Україна, яка веде повномасштабну війну, водночас здатна реформуватися і ставати кращим місцем і кращою країною", — сказав він.

Маасікас зазначив, що на вихідних Верховна рада ухвалила ще кілька важливих законів, необхідних на шляху України до ЄС, найголовніший з яких — закон про відбір суддів Конституційного суду, який був узгоджений або обговорений з Венеціанською комісією та Єврокомісією, що є позитивним моментом.

"Імплементація закону про освіту була відкладена на один рік, це також в рамках нової рекомендації щодо національних меншин", — зазначив голова представництва ЄС в Україні.

Загальний прогрес України Маасікас оцінив як "хороший", утім є ще деяка робота, яку варто проробити

"Справедливо буде сказати, що, хоча за всіма рекомендаціями був досягнутий хороший прогрес, деякі питання все ще залишаються. Серед іншого, відновлення електронного декларування активів, а також визначення політично значущих осіб у контексті боротьби з відмиванням грошей, але вони обидва підпадають під дещо ширшу категорію боротьби з корупцією. І ці два закони значною мірою свідчать про те, наскільки український політичний клас налаштований рішуче в цій дуже важливій сфері", — зазначив він.

Що відомо про вступ України в Євросоюз

Європейська Рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в Європейський Союз. Але Україна має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — 17 червня, після засідання Єврокомісії, на якому вирішувалося, чи рекомендувати надати Україні статус кандидата в ЄС, сказала її президентка Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

Топ дня

Вибір редакції