Україну не поінформували про передачу Росією Угорщині українських військовополонених — МЗС

Будівля Міністерства закордонних справ України. Getty Images

Український уряд не був поінформований про перемовини між угорською та російською сторонами щодо передачі Росією Угорщині українських військовополонених. Про це повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко.

"Із публічних заяв віцепрем‘єр-міністра Угорщини ми дізналися, що Росія передала Будапешту одинадцять українців угорського походження", — йдеться у повідомленні.

До МЗС України сьогодні було запрошено тимчасового повіреного Угорщини для предметної розмови, повідомив Ніколенко.

Українська сторона передала звернення надати детальну інформацію про українських громадян та невідкладно забезпечити до них доступ для українського консула, аби ознайомитися із їхнім станом здоров’я та надати їм консульську допомогу. Під час зустрічі окремо наголосили на необхідності координації взаємодії із таких чутливих питань, як звільнення військовополонених.

Перед тим спочатку в ЗМІ, а згодом і на рівні публічних заяв угорських посадовців з‘явилася інформація про передачу Росією Угорщині українських військовополонених.

Так, віцепрем’єр Угорщини із церковних справ Жолт Шем’єн підтвердив, що Росія передала до Угорщини 11 військовополонених — закарпатських угорців. Раніше про це заявляла Російська православна церква.