Росія намагається створити соціальну напругу в родинах полонених — Координаційний штаб

. Фото: Координаційний штаб з питань поводження із військовополоненими

Росія постійно працює над створенням соціальної напруги серед родин полонених, для чого вдається до різних заходів і провокацій — зокрема, віддає для обміну тих, хто опинився в полоні зовсім нещодавно.

Про це заявив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими під час онлайн-зустріч з родинами військовослужбовців Національної гвардії.

"Наприклад, можуть віддати на обмін хлопця, який в полоні всього місяць, у той час, коли є люди, які вже перебувають там понад рік. Ми не відмовляємося ні від кого. Не маємо такого морального права. Забираємо всіх", – пояснив представник Штабу.

За його словами, під час формування переговорної позиції українська сторона надає перевагу в першу чергу тяжко пораненим військовополоненим, тяжко хворим та тим, хто найдовше перебуває в неволі.

"Наш головний принцип — неупередженість. Ми ніколи не будемо ставити вище якусь частину чи підрозділ вище, а когось нижче. Тим більше в полоні в одному місці можуть перебувати різні оборонці: в камері можуть сидіти й морпіхи, й гвардійці, й прикордонники", — підкреслив посадовець.

Представник Координаційного штабу зауважив, що підтвердження полону, навіть через Міжнародний комітет Червоного Хреста, ще не є гарантією швидкого обміну.

"Те саме можна сказати і про місце утримання. Рідні багато зусиль витрачають на пошук місця утримання своїх захисників у неволі. Їхня турбота зрозуміла, але поки ми шукаємо, людину можуть перемістити на інше місце. Тим більше, коли така інформація через необережність з’являється в публічному просторі", — зауважив він.

Представник Штабу також попередив про випадки шахрайства, коли аферисти називають себе волонтерами і збирають гроші нібито для полонених. Він закликав повідомляти Координаційному штабу про такі випадки.