Рівень води на Запорізькій АЕС критично низький — МАГАТЕ

. ЗАЕС. Фото: Суспільне Запоріжжя

Попри падіння рівня води в Каховському водосховищі нижче за позначку, яка раніше вважалася критичною, з'ясувалося, що Запорізька АЕС все ще може качати з водосховища воду для систем охолодження.

Про це в четвер повідомив голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі, посилаючись на інформацію експертів МАГАТЕ, присутніх на ЗАЕС.

За його словами, станом вечір 8 червня рівень води у водосховищі впав приблизно на 4,1 метра. Для охолодження шести реакторів станції та відпрацьованого палива, станція використовуватиме альтернативні джерела води.

"Погодинна швидкість втрат залишається в діапазоні від 4 до 7 сантиметрів на годину", — сказав Гроссі.

Експерти МАГАТЕ кажуть, що, згідно з попередніми результатами перевірки, ЗАЕС зможе відкачувати воду, навіть якщо її рівень знизиться до 11 метрів або ж і нижче.

Сьомого червня гендиректор МАГАТЕ повідомляв, якщо рівень опуститься нижче 12,7 метра, ЗАЕС вже не зможе перекачувати воду з водойми та охолоджувати реактори.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові дають людям можливості евакуюватись.

У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.

У Новій Каховці вода також відступає, вона нижче Дніпровського проспекту. Людей почали пускати перевірити свої домівки. Найгірша ситуація у Корсунці. Звідти самотужки виїхали майже всі жителі. Окупаційна влада евакуацією не займається.