"Каховське водосховище перетворене на могилу для мільйонів живих істот": Зеленський звернувся до екологічної спільноти

. Президент України Володимир Зеленський під час звернення до представників світової екологічної спільноти 8 червня 2023 року, фото: ОПУ

Внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС понад 50 тисяч гектарів лісів затоплено, і щонайменше половина з них загине. Десятки тисяч птахів і щонайменше двадцять тисяч диких тварин під загрозою загибелі.

Про це сказав президент України Володимир Зеленський у зверненні до представників світової екологічної спільноти.

"Через знищення дамби затоплені сховища пального, склади з хімікатами, склади з добривами, могильники тварин, із них щонайменше два "сибіркові поховання", і обидва – на тимчасово окупованій території. Що з ними зараз, нам невідомо. Там, де не було централізованої каналізації, каналізаційні стоки вже у воді, якою вкрито все…", — зазначив президент.

Він наголосив, що кількість екосистем, які знищені або поставлені на межу вимирання російським терактом, уже обчислюється тисячами, в Каховське водосховище "перетворене на велику могилу для мільйонів живих істот".

За словами Зеленського, "цей російський злочин екоциду" – найбільший за десятиліття у Європі, але при цьому росіяни додатково погіршують його наслідки, не здійснюючи евакуацію на тимчасово окупованих територіях та обстрілюючи місця, де евакуація проводиться.

"Жоден народ не має залишатися наодинці з такими викликами! Але поки немає відповіді на те, як можемо спільно все це подолати. Уваги міжнародних організацій до окупованої території, яка затоплена, наразі фактично немає. І потрібен, зокрема, ваш тиск на них – я прошу", — додав президент.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська 6 червня 2023 року підірвали Каховську ГЕС.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зон затоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.

За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі стало додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.