"Віддавав остаточний наказ безпосередньо російський диктатор Путін" — представник ГУР про Каховську ГЕС

Президент Росії Володимир Путін на нарді з питань розвитку безпілотної авіації в індустріальному парку Рудньово в Москві, Росія, 27 квітня 2023 рік. AP

Наказ підірвати Каховську ГЕС віддав безпосередньо президент РФ Володимир Путін, вважає представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов. Про це він сказав у інтерв’ю “Українській правді”.

“Я можу свою особисту думку сказати. Оскільки цей теракт за масштабами можна порівняти із рішенням про повномасштабне вторгнення до України, то рішення ухвалював і віддавав остаточний наказ безпосередньо російський диктатор Путін. Жоден інший суб’єкт, жодна інша особа на території так званої Російської Федерації на себе таку відповідальність не взяла б”, — пояснив Юсов.

Він додав, що виконавцями є російські підрозділи, які дислокувалися на території навколо Каховської ГЕС і дамби. Також Юсов припустив, що на етапі мінування були задіяні і інші спецпідрозділи.

“Переконаний, що діяла окрема група страхування — на випадок, якби кадрові військові відмовилися від виконання цього завдання”, — сказав представник ГУР.

Юсов також розповів, що зараз порушене кримінальне провадження, триває слідство і всі дані передаються в межах цього розслідування.

“Так, це була вибухівка. Так, це був внутрішній вибух і керована детонація. Це та інформація, яку ми зараз можемо оприлюднювати”, — сказав він.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зонзатоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.

За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.