Голова МАГАТЕ прибуде наступного тижня на Запорізьку АЕС

Важливо
. Рафаель Гроссі, генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії, Київ, Україна, 6 жовтня 2022 р. Фото: АР

Голова Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі заявив, що наступного тижня очолить місію з ротації експертів агентства на Запорізькій АЕС. Про це він повідомив у своєму Twitter.

Він зазначив, що присутність МАГАТЕ буде посилена у зв'язку із ситуацією на Каховській ГЕС. Точної дати посадовець не назвав.

Раніше Рафаель Гроссі заявив, що зараз безпосереднього ризику для безпеки Запорізької атомної електростанції внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС немає.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російська окупаційна армія підірвала Каховську гідроелектростанцію в Херсонській області. Машинну залу станції повністю зруйновано, вона не підлягає відновленню. Близько 80 населеним пунктам, у тому числі Херсону, загрожує підтоплення.

Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін заявив, що у критичній зоні затоплення на правобережжі Херсонщини перебувають близько 16 тисяч людей.

В Енергоатомі повідомили, що підрив окупантами греблі Каховської ГЕС може мати негативні наслідки для Запорізької атомної електростанції, проте поки що ситуація лишається контрольованою.

"На даний час ситуація на ЗАЕС під контролем, український персонал моніторить усі показники", — зазначили в Енергоатомі.