Перейти до основного змісту

Понад 80 тисяч гектарів Нижньодніпровського Нацпарку можуть зникнути назавжди — Міндовкілля

. Херсонщина. Затоплені території області внаслідок підриву Каховської ГЕС Фото: Володимир Літвінов/Telegram

Підрив дамби Каховської ГЕС може мати катастрофічні наслідки для довкілля. Нижньодніпровський Нацпарк може зникнути назавжди. Про це у Facebook повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

За даними міністерства, Нижньодніпровський Нацпарк налічує понад 80 тис. га природоохоронних земель з рідкісними видами біорізноманіття.

"До річки Дніпро потрапило щонайменше 150 тонн мастила із ризиком подальшого витоку ще понад 300 тонн. Нараховано збитки водним ресурсам орієнтовно 2 млрд гривень. І це без врахування збитків природно-заповідному фонду, ґрунтам, біорізноманіттю, лісовим та іншим природним ресурсам", — йдеться у повідомленні.

Таким чином, російські війська знищили можливість подачі води в Крим, вода просто не потрапить туди по Північно-Кримському каналу.

У міністерстві вважають, що російські війська підірвали дамбу для створення екологічної катастрофи та ускладнення деокупації українських територій.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зон затоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.

За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.

Україна ініціює засідання Радбезу ООН через підрив росіянами Каховської ГЕС.

Топ дня

Вибір редакції