ССО просили посприяти виїзду за кордон Трубіцина — "Схеми"

Владислав Трубіцин. Фото: Wikimedia Commons

Сили спеціальних операцій просили ГУР посприяти виїзду закордон депутата Київради Владислава Трубіцина. Про це йдеться у коментарі ССО журналістам проєкту "Схем" (Радіо Свобода).

У січні 2023 року ССО просили начальника Головного управління розвідки Кирила Буданова сприяти виїзду Трубіцина та ще 4 людей для забезпечення ССО "спеціальним обладнанням". Вони мали поїхати як представники благодійного фонду "Рідна Оболонь".

"На жаль, характер завдання не може бути розкритим, так як містить дані, що становлять службову таємницю", – зазначив речник ССО Олександр Кіндратенко.

Саме цей лист за підписом ГУР допоміг підозрюваному в корупції депутату виїхати закордон у травні. З того часу він двічі не з’явився на засідання Вищого антикорупційного суду.

Журналісти дізнались, що усі п'ятеро отримали дозвіл на виїзд з 28 січня по 25 травня 2023 року.

"Кожна з цих осіб виїжджала, скажімо так, у різні проміжки часу, тому нас попросили, щоб ми зробили один загальний документ на всіх", – пояснив речник.

В ССО "вкрай негативно" ставляться до того, що Трубіцин скористався цим дозволом в особистих цілях та не повернувся в Україну.

Що відомо про кримінальне провадження щодо Трубіцина

На початку лютого 2022 року Національне антикорупційне бюро України викрило депутата Київради, представника партії "Слуга народу" Владислава Трубіцина в одержанні 1,26 млн грн хабаря за право на розміщення точок сезонної торгівлі в Києві.

Трубіцина та ще пʼятьох фігурантів звинувачують в організації корупційної схеми.

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) 11 лютого 2022 року обрав запобіжний захід депутату Київради Владиславу Трубіцину. Його взяли під варту з можливістю внесення застави.

16 лютого 2022 року за Трубіцина та ще трьох підозрюваних внесли заставу у майже 15 мільйонів гривень.

Наприкінці лютого минулого року депутат Київради Владислав Трубіцин призупинив своє членство у партії "Слуга народу" на період слідства.

У травні 2023 року у ВАКС мало відбутися чергове засідання за обвинуваченням депутата Київради Владислава Трубіцина та його спільників. Однак через неявку Трубіцина до зали суду засідання перенесли на 30 травня, повідомили у Центрі протидії корупції.

25 травня депутата Київради Владислава Трубіцина виключили з фракції "Слуга народу".