Депутат Трубіцин виїхав за кордон завдяки листу від ГУР – "Схеми"

Доповнено
Владислав Трубіцин. Фото: Wikimedia Commons

Депутат Київради від фракції "Слуга Народу" Владислав Трубіцин, якого САП та НАБУ обвинувачують у хабарництві й який двічі не з’явився на засідання Вищого антикорупційного суду, виїхав за кордон 13 травня цього року. На це йому нібито дав дозвіл голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко на підставі листа від очільника Головного управління розвідки Кирила Буданова. У ГУР інформацію про лист підтвердили. Про це повідомляють журналісти проєкту "Схеми" (Радіо Свобода).

Представник ГУР Андрій Юсов зазначив, що лист Трубіцину про сприяння щодо виїзду з країни надали на прохання іншої структури — складової сектору сил безпеки і оборони. "Наразі я не можу назвати цю структуру, можливо, ця інформація може бути оприлюднена пізніше", — зазначив Андрій Юсов.

За даними джерел журналістів із доступом до даних про перетин кордону, депутат залишив Україну через пункт пропуску "Рава-Руська" ввечері 13 травня на власному автомобілі Mercedes S 600. Це сталося за три дні до засідання Вищого антикорупційного суду, де розглядається справа, в якій Трубіцин проходить обвинуваченим в отриманні неправомірної вигоди. Відтоді депутат не повернувся. Тому Спеціалізована антикорупційна прокуратура ініціювала його оголошення в міжнародний розшук.

За даними джерел "Схем", для перетину кордону він скористався листом на бланку Головного управління розвідки Міноборони за підписом начальника управління Кирила Буданова. Лист датований 27 січня 2023 року.

"Схеми" мали змогу ознайомитись зі змістом цього листа. У ньому очільник ГУР звернувся до керівника Державної прикордонної служби із проханням посприяти "безперешкодному перетину кордону" для виїзду у закордонне відрядження з 28 січня до 25 травня 2023 року п’ятьом особам. Серед них – Владислав Трубіцин.

За даними журналістів, Державна прикордонна служба також офіційно поінформувала прокурорів САП про те, що Трубіцину дали дозвіл на виїзд за кордон саме на підставі листа начальника ГУР.

У коментарі журналістам речник Держприкордонслужби Андрій Демченко підкреслив, що згідно з чинним законодавства, інформація про перетин кордону заборонена для розповсюдження.

"Під час слідства або судових якихось рішень судді мають право за клопотанням слідчих обмежувати людину в перетині кордону України. Якщо такі рішення виносяться і надходять до Державної прикордонної служби, ми їх виконуємо. Крім цього, в рамках карного провадження слідчі можуть отримати і, якщо вважають за можливе, оприлюднити інформацію про перетин кордону особами", — додав Демченко.

У САП повідомили "Схемам", що для виїзду за кордон Трубіцин мав завчасно повідомити суд про причину своєї неявки. А обвинувачений цього не зробив. Окрім того, Трубіцин мав процесуальний обов’язок – за першим викликом з’являтися на судові засідання, який він вже двічі порушив.

Також "Схемам" вдалось встановити, що Владислав Трубіцин протягом 2022-2023 років, вже маючи статус підозрюваного у кримінальному правопорушенні, неодноразово виїжджав за кордон на підставі клопотань від Головного управління розвідки Міноборони – зокрема, 13 листопада 2022 року та 22 січня 2023 року.

Журналісти "Схем" намагалися отримати коментар про обставини виїзду за кордон у самого Трубіцина, але депутат на дзвінки та повідомлення не відповідає.

У своєму дописі у фейсбуці ще у лютому 2022 року Трубіцин повідомляв, що "ніколи і ні від кого не отримував жодних хабарів і тим більше не затримувався на одержанні хабарі". Він додав, що вважає цю справу політичною.

Що відомо про кримінальне провадження щодо Трубіцина

На початку лютого 2022 року Національне антикорупційне бюро України викрило депутата Київради, представника партії "Слуга народу" Владислава Трубіцина в одержанні 1,26 млн грн хабаря за право на розміщення точок сезонної торгівлі в Києві.

Трубіцина та ще пʼятьох фігурантів звинувачують в організації корупційної схеми.

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) 11 лютого 2022 року обрав запобіжний захід депутату Київради Владиславу Трубіцину. Його взяли під варту з можливістю внесення застави.

16 лютого 2022 року за Трубіцина та ще трьох підозрюваних внесли заставу у майже 15 мільйонів гривень.

Наприкінці лютого минулого року депутат Київради Владислав Трубіцин призупинив своє членство у партії "Слуга народу" на період слідства.

У травні 2023 року у ВАКС мало відбутися чергове засідання за обвинуваченням депутата Київради Владислава Трубіцина та його спільників. Однак через неявку Трубіцина до зали суду засідання перенесли на 30 травня, повідомили у Центрі протидії корупції.

25 травня депутата Київради Владислава Трубіцина виключили з фракції "Слуга народу".