У час загибелі родилася донька: історії нащадків полеглих бійців з Вінниччини та Чернігова

Дружина захисника Сергія Пантелюка – Анастасія та донька Мілана. Фото: Суспільне Вінниця

Друзі Сергій Пантелюк з Вінниччини та Сергій Телушков з Чернігова разом навчалися, служили та стали на захист України у перший день повномасштабного вторгнення. Чоловіки загинули з різницею в один день. В обох — народилися первістки. Про нащадків захисників, які ніколи не побачать своїх батьків, до Дня захисту дітей розповідає Суспільне.

Сергії Пантелюк та Сергій Телушков навчалися у львівській академії Сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного, разом служили у першій окремій танковій бригаді у складі ОК "Північ" на Чернігівщині, розповіла мама Сергія Пантелюка — Світлана.

У перший день повномасштабного вторгнення Росії чоловіки захищали Чернігів. Не дали росіянам підступитися до міста.

"Вони сиділи зверху на БМП перші. Весь удар взяли на себе. Сергій, як командир частини, ніколи б не сів позаду чи збоку. В цьому його характер. Пантелюк, як командир взводу, звісно ж, був поруч із ним", розповідає Христина Терещенко, наречена Сергія Телушкова.

Фото: Суспільне Вінниця

25 лютого 2022 року чоловіки потрапили у засідку російської ДРГ. У їхній БТР двічі поцілили з гранатомета. Наречений Христини загинув на місці. Тепер там пам'ятник.

"Кожен раз проїжджати це місце й розуміти, що десь тут він лежав, це дуже боляче", — каже Христина.

Син Сергія Телушкова народився через пів року після його загибелі.

ергій хотів ще в 2020 році, щоб ми завели дитину. Але я проти була. Здійснилося те, чого я боялася: що залишуся сама з дитиною. Казала, коли перестанеш в АТО їздити — тоді, будь ласка. Хочеш трьох? Буде три".

Хлопчика назвали в честь батька — Сергієм: "Я дуже вдячна Сергію за сина, за сенс у цьому житті. Це мій порятунок, відрада, мій сенс. Я щаслива, що стала мамою. Сергій Сергійович — так навіть сусіди кажуть. Очі, носик, вушка, ніжки, пальчики — абсолютно все. Впертий, як і Сергій був".

Фото: Суспільне Вінниця

Сергій Пантелюк з Вінниччини загинув від отриманих травм наступного дня після обстрілу. У час його смерті на світ з'явилася його донька, розповідає дружина захисника Анастасія Пантелюк.

"Він із Чернігова мав приїхати на пологи. Приїхав за кілька днів до того, як я народила. Потім його викликали, він зірвався зранку і поїхав. Нічого не розповідав, що сталося і що почалася війна. Наша Мілана батька так і не побачила, як і він її. Народилася 26 лютого в 3:20. Сергій у цей час загинув, — розповідає Анастасія Пантелюк.

Коли я вже народила, акушерка в обід каже: "Треба поговорити. Твій чоловік у лікарні загинув". Кажу, що не може бути, як це? Мав бути на пологах, бачити доню. Так хотіла сказати, що схожа на нього, він би був радий".

Фото: Суспільне Вінниця

Мама захисника Світлана Пантелюк згадує останню розмову із сином.

" Вночі телефонує і каже: "Йдемо їх мочити. Не переживай, я ще не таке проходив". Він вискочив з танка і хотів врятувати свого командира роти —Телушкова. О шостій ранку дзвонить з Чернігівської обласної лікарні. Чоловік взяв слухавку. Запитала: "немає? - немає….", — згадує Світлана Пантелюк.

Фото: Суспільне Вінниця

Христина й Анастасія до загибелі чоловіків бачилися лише раз. Тепер кажуть, що розуміють одна одну, як ніхто. Невдовзі планують познайомити і дітей.

"Як нахлине — говоримо. Плачемо. Більше про дітей, відео надсилаємо. На початку місяця поїдемо в гості до них. Будемо знайомитися", — каже Христина Терещенко, наречена Сергія Телушкова з Чернігова.