Очільницям трьох осередків так званого "Союзу матерів Херсонської області" оголосили підозру у колабораціонізмі

Олександра Чистова, Анна Полонська та Аліна Шамрай — очільниці осередків так званого «Союзу матерів Херсонської області». Фото: скрін відео пропагандистського каналу

Слідчі Херсонського районного відділу поліції повідомили про підозру у колабораційній діяльності так званим "керівницям»"створеного окупаційною владою "Союзу матерів" - Олександрі Чистовій, Анні Полонській та Аліні Шамрай. Вони "очолили" осередки у Білозерці, Новій Каховці та Херсоні.

Повідомлення про підозри опубліковані на сторінці Офісу Генерального прокурора.

Слідчі встановили, що Олександра Чистова пішла на співпрацю з росіянами у серпні минулого року, стала головою відділення у колишньому Білозерському районі, за що отримувала заробітну плату у рублях. На "посаді" закликала перевести навчальні заклади на російські "стандарти", публічно підтримала дії агресора на форумі "Ми разом з Росією" у Білозерці.

Двадцятирічна Анна Полонська стала "керівницею Союзу матерів" у Новій Каховці. Восени брала участь у форумі в Генічеську, у проведенні російського псевдореферендуму. Полонська створила свій Телеграм-канал, на якому закликала Путіна до скорішої анексії Херсонської області, 9 травня опублікувала відео, де назвала українців "нащадками фашизму і нацизму", йдеться в документі.

Правоохоронцям стало відомо, що Аліна Шамрай очолила так звану "громадську організацію" у Херсоні. За зарплатню у рублях поширювала пропагандистську газету та листівки, брала участь у всіх політичних заходах на підтримку дій Росії, давала інтерв’ю пропагандистським ЗМІ.

Жінкам загрожує до 12 років в’язниці, з конфіскацією майна.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber