Угода про обмеження держборгу США не призведе до зменшення фінансування України — Білий дім

ЗМІ
Директор бюджету Білого дому Шаланда Янг під час брифінгу 30 травня, фото: AP

Двопартійна угода щодо запобігання борговому дефолту у США не обмежить здатність адміністрації Байдена надавати більше допомоги Україні.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на слова чиновників Білого дому.

За словами посадовця, який побажав залишитися невідомим, будь-яка додаткова військова допомога буде проходити через Конгрес як додатковий захід, який не підпадає під обмеження федеральних витрат угоди.

Директор бюджету Білого дому Шаланда Янг, відповідаючи на питання журналіста, також заперечила, що угода матиме якийсь вплив на здатність адміністрації отримати більше фінансування для України.

Як пише Bloomberg, ця заява буде приємною новиною для президента України Володимира Зеленського та союзників США в Європі на тлі занепокоєння, що боргова боротьба в США може уповільнити або зупинити потік зброї, боєприпасів і високотехнологічної допомоги для українських військ.

Раніше, 28 травня, президент Сполучених Штатів Джо Байден оголосив про досягнення угоди зі спікером Палати представників Конгресу США щодо межі державного боргу, яка дозволить країні уникнути дефолту.

Угода передбачає призупинення дії ліміту боргу до січня 2025 року, тимчасове обмеження програми продовольчої допомоги, обмеження витрат у бюджетах на 2024 та 2025 роки, повернення невикористаних коштів від програм, пов’язаних із COVID-19, а також прискорення процесу отримання дозволів на деякі енергетичні проєкти.