Байден оголосив про досягнення угоди щодо межі держборгу США

Важливо
Президент США Джо Байден під час виступу у Білому домі 20 березня 2023 року, фото: AP

Президент Сполучених Штатів Джо Байден оголосив про досягнення угоди зі спікером Палати представників Конгресу США щодо межі державного боргу, яка дозволить країні уникнути дефолту.

Про це йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті Білого дому.

"Це — важливий крок уперед, який скорочує витрати, одночасно захищаючи критично важливі програми для працівників і розвиваючи економіку для всіх. І ця угода захищає мої та демократів Конгресу ключові пріоритети та законодавчі досягнення", — зазначив американський президент.

Він підкреслив, що угода дозволить США уникнути дефолту.

"Угода є компромісом, а це означає, що не всі отримують те, що хочуть. Така відповідальність управління. Ця угода є гарною новиною для американського народу, бо вона запобігає тому, що могло б стати катастрофічним дефолтом і призвести до економічного спаду, спустошення пенсійних рахунків та втрати мільйонів робочих місць", — зазначив Байден.

Як повідомляє Bloomberg, перемовини щодо угоди тривали півтори години. Спікер Палати представників Кевін Маккарті у коментарі журналістам заявив, що проведе ще одну розмову з президентом цього ж дня, а законопроєкт, який регулює межу держборгу, має бути винесений на голосування в середу, 31 травня.

"У нас ще багато роботи, але я вважаю, що ця угода в принципі гідна американського народу", — сказав Маккарті журналістам у Капітолії.

Угода передбачає призупинення дії ліміту боргу до січня 2025 року, тимчасове обмеження програми продовольчої допомоги, обмеження витрат у бюджетах на 2024 та 2025 роки, повернення невикористаних коштів від програм, пов’язаних із COVID-19, а також прискорення процесу отримання дозволів на деякі енергетичні проєкти.