Голова правління "Укрзалізниці" прокоментував обшуки в компанії

Важливо
Голова правління "Укрзалізниці" Євген Лященко. Фото: УНІАН

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) проводить обшуки в "Укрзалізниці", які пов'язані із закупівлями для потреб галузі. Правоохоронцям надано доступ до домашніх та робочих приміщень працівників товариства, які передбачені ухвалою суду в рамках розслідування, пов'язаного з діяльністю філії компанії "Центр забезпечення виробництва".

Про це повідомляє пресслужба "Укрзалізниці".

За словами голови правління "УЗ" Євгена Лященка, він особисто надав усі роз'яснення НАБУ, щодо можливих зловживань у закупівлях.

"Вкотре наголошую, що серед моїх першочергових завдань на позиції керівника компанії — подолання корупційних схем. Сьогодні особисто надав усі роз'яснення НАБУ, щодо можливих зловживань у закупівлях. Хоча перевірки закупівель проводяться за той період, коли вони не входили до зони моєї відповідальності. Ми відкриті до будь-яких перевірок, готові сприяти слідчим діям та підтримувати прозоре і неупереджене розслідування всіх можливих зловживань в "УЗ", — сказав Євген Лященко.

В пресслужбі компанії нагадали, що після що після призначення Євгена Лященка на посаду голови правління "Укрзалізниці" наприкінці березня цього року, товариство посилило співпрацю з правоохоронцями.

"Зокрема, наразі компанія тісно співпрацює з НАБУ, СБУ, Нацполіцією, прокуратурою та САП. Вже прийнято низку кадрових та адміністративних рішень, про які буде повідомлено згодом", — йдеться у повідомленні.

Крім того, "УЗ" розпочала активно проводити низку  власних службових розслідувань. Так, до правоохоронних органів у 2023 році передано близько 20 справ.

22 травня НАБУ та САП затримали одного з заступників керівника закупівельного підрозділу Укрзалізниці та провели обшуки в компанії. Він підозрюється в отриманні неправомірної вигоди за сприяння в укладенні договорів з «потрібними постачальниками» для потреб залізниці. За свої "послуги" він отримав новий автомобіль Toyota Camry, придбаний в автосалоні за 1,55 млн грн. Інформацію про можливі зловживання з боку зазначеного посадовця до правоохоронців, у тому числі й НАБУ, "УЗ" передала ще у квітні 2023 року.