НАБУ наполягає на продовженні досудового розслідування у справі Коболєва

Колишній голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв. Фото: Кабінет міністрів України

Національне антикорупційне бюро України оприлюднило нові докази у справі за підозрою колишнього голови правління "Нафтогазу України" Андрія Коболєва у заволодінні ним премії у понад 229 млн гривень. Детективи бюро вилучили 37 гігабайтів електронного листування і тому просять продовжити розслідування справи.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

"Це зумовлено новими обставинами, встановленими досудовим розслідуванням. Після звернення до слідчого судді 4 квітня з попереднім клопотанням детективи вилучили нові документи та інформацію, які мають суттєве значення для доказів у кримінальному провадженні, а саме – електронне листування осіб, залучених до ініціювання, погодження та виконання рішення про виплату премій голові, членам правління та працівникам "Нафтогазу" у зв’язку з перемогою в Стокгольмському арбітражі", — йдеться у повідомленні НАБУ.

Загальний обсяг вилученої інформації в електронному вигляді становить понад 37 гігабайтів електронного листування. Наразі детективи здійснюють огляд вилученої інформації, який, у зв’язку із великим масивом даних, може тривати протягом значного періоду часу. Під час огляду вже виявлено низку відомостей, які мають істотне значення для доказування в кримінальному провадженні.

12 квітня Вищий антикорупційний суд відмовив детективам НАБУ у продовженні строків розслідування у справі щодо ексголови "Нафтогазу" Андрія Коболєва. Після цього Коболєв повідомив, що детективи НАБУ вручили йому копію нового клопотання про продовження строку досудового розслідування у справі.

Що відомо про справу Коболєва

19 січня правоохоронці повідомили про підозру колишньому голові правління НАК "Нафтогаз України" Андрію Коболєву. За версією слідства, Коболєв отримав премію на 229 млн гривень більше дозволеної законом.

20 січня Вищий антикорупційний суд оголосив перерву в обранні запобіжного заходу Коболєву до 23 січня 2023 року.

У САП повідомили, що справу щодо Коболєва за клопотанням детективів НАБУ та погодженням Спеціалізованої антикорупційної прокуратури розпочали розглядати в суді 19 січня. Прокурор наполягав на застосуванні до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 365 млн грн.

23 січня Вищий антикорупційний суд залишив клопотання прокурора щодо тримання під вартою Коболєва без задоволення. Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржила рішення суду про відмову в застосуванні до ексголови правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва запобіжного заходу.

Апеляція Вищого антикорупційного суду призначила ексголові правління “Нафтогазу” Андрію Коболєву заставу у розмірі 229 млн грн. Після цього ексголові "Нафтогазу" Коболєву, якого засудили через премію, почали збирати гроші на заставу.

Вищий Антикорупційний суд у вівторок, 14 березня, розглянув клопотання щодо зміни запобіжного заходу ексголові "Нафтогазу" Андрію Коболєву. Суд наклав на Коболєва додатковий обов’язок носити електронний браслет, заставу залишив на рівні 229 млн грн.

Що відомо про премію Коболєва у "Нафтогазі"

Наприкінці грудня 2019-го Україна отримала 2,9 мільярда доларів від Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу. Після цього керівництво НАК "Нафтогаз України" проголосувало за виплату премії правлінню компанії у розмірі 1% від цієї суми. Таким чином, сума премії становила 29 мільйонів доларів, або близько 700 мільйонів гривень.

На початку 2020 року директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що триває досудове розслідування щодо премій для керівництва НАК "Нафтогаз" за перемогу над російським Газпромом у Стокгольмському арбітражі.

3 березня того ж року Кабінет міністрів заборонив виплачувати керівникам державних компаній зарплатню більш ніж 1,25 мільйона гривень. Раніше повідомлялося, що заробітна плата голови Нафтогазу Андрія Коболєва становить понад 1 мільйон гривень на місяць.

У серпні 2020-го Кабінет міністрів встановив максимально допустимий розмір базової винагороди для членів наглядової ради Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" в розмірі 246,8 тисячі гривень на місяць.

Читайте також

Успіх повинен мати безпрецедентний бонус": члени правління "Нафтогазу" заявили про законність премії Коболєва

Суд зобов'язав ексголову "Нафтогазу" Коболєва носити електронний браслет і не змінив розмір застави

"За екстраординарні досягнення". У чому підозрюють ексглаву "Нафтогазу" Коболєва та що стало відомо з судових засідань