У ISW проаналізували, чи допомагають атаки РФ на Київ стримати контрнаступ України

Ракетна атака на Київ 29 травня 2023 року. Фото: КМВА / Telegram

В останні місяці війська РФ розпочали нову обмежену повітряну кампанію, спрямовану на послаблення українських контрнаступальних можливостей. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). Але, відзначили аналітики, пріоритетність російських ударів по Києву, ймовірно, ще більше обмежує здатність цієї кампанії суттєво стримувати потенційні українські контрнаступальні дії.

У ISW проаналізували російські повітряні атаки у ніч з 28 на 29 травня та вдень 29 травня, коли російські війська здійснили чергову серію ударів по Україні крилатими ракетами та безпілотниками іранського виробництва.

“Російські сили запустили відносно більшу кількість ракет, ніж під час нещодавніх серій ударів після найбільшої серії російських ударів "Шахедами" з початку повномасштабного вторгнення в Україну 28 травня”, — йдеться в аналітичному звіті.

Окрім крилатих ракет і безпілотників "Шахед", які були націлені на Київ і Київську область, українські сили також перехопили ракети і безпілотники поблизу Львова, Миколаєва та Одеси, наголосили в ISW. Також аналітики відзначили, що російські сили завдали ударів по портовій інфраструктурі в Одесі та об'єкту військової інфраструктури в Хмельницькій області.

Інші ключові висновки ISW щодо війни в Україні:

 • Росія розгорнула додаткові системи протиповітряної оборони С-400 (ймовірно, щонайменше батарею) в Білорусі 28 травня.
 • Колишній заступник міністра оборони Росії з логістики генерал-полковник Михайло Мізинцев підтвердив, що зараз він виконує обов'язки заступника командира ПВК "Вагнер".
 • Фінансист ПВК “Вагнер” Євген Пригожин заперечив звинувачення колишнього російського офіцера Ігоря Гіркіна від 27 травня, що Пригожин може організувати військовий переворот проти Кремля, стверджуючи, що у ПВК "Вагнер" не вистачає кадрів, необхідних для здійснення перевороту.
 • Речник МЗС Китаю Мао Нін спростувала повідомлення Wall Street Journal про те, що спеціальний представник Китаю з питань Євразії Лі Хуей закликав європейських чиновників припинити конфлікт в Україні до його ескалації.
 • Російська влада продовжує насильницьку інтеграцію єпархій Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) в окупованій Запорізькій області до Російської православної церкви (РПЦ), демонструючи нерозривний зв'язок РПЦ з російською державою.
 • Російські війська провели обмежені наземні атаки на північний схід від Куп'янська та вздовж лінії Сватове-Кремінна.
 • Темпи російських наступальних операцій у Бахмуті та навколо нього залишаються помітно низькими.
 • Російські війська продовжували обмежені наступальні операції на фронті Авдіївка-Донецьк, зосередившись, зокрема, на Мар'їнці.
 • Російські війська провели обмежені наземні атаки на заході Донецької області та розширюють укріплення в Маріуполі.
 • Російські джерела стверджують, що російські війська відбили обмежену українську розвідку в ході силових операцій у Запорізькій області.
 • Російське військове командування, схоже, запроваджує доктринальну організацію деяких своїх нерегулярних формувань.
 • Президент Росії Володимир Путін 29 травня підписав закон, який ще більше посилить режим воєнного стану на окупованих територіях України.
 • Керівник Білорусі Олександр Лукашенко, ймовірно, не був госпіталізований станом на 29 травня.