Денна ракетна атака РФ на Київ: що відомо

Доповнено
Гасіння уламків російської ракети в Оболонському районі столиці. 29 травня 2023р. Ракетна атака на Київ 29 травня 2023 року. Фото: КМВА / Telegram

Через 6 годин після нічного обстрілу у понеділок, 29 травня, Росія знову здійснила атаку на Київ. Як повідомили у Київській міській військовій адміністрації, це 16 повітряна атака РФ від початку травня. Попередньо сили та засоби ППО збили усі цілі, уламки збитих російських ракет впали у трьох районах столиці.

Повітряна тривога у Києві була оголошена об 11.09. Невдовзі пролунали перші звуки вибухів, повідомляють кореспонденти Суспільного. У Києві та Київській області спрацювали сили Протиповітряної оборони.

Згодом міський голова Віталій Кличко повідомив про вибухи у центральних районах столиці. На місце одразу виїхали екстрені служи.

В Оболонському районі Києва уламки збитої ракети впали на проїжджу частину дороги і загорілися. По прибуттю рятувально-пожежні служби почали їх гасити.

У Київській міській військовій адміністрації додали, що уламки збитої російської ракети впали і в Подільському районі. Внаслідок цього загорілося на даху двоповерхової будівлі. Згодом Віталій Кличко повідомив про одного пораненого у Подільському районі. Його госпіталізували. Мер додав, що на Подолі уламки ракети впали на проїжджу частину дороги.

Уламки збитої російської ракети попадали на проїжджу частину у Подільському районі і пошкодили авто. Київ. 29 травня 2023р. Пошкоджені автівки під час денної повітряної атаки РФ 29 травня. Фото: Суспільне

Уламки пошкодили автомобіль киянки Катерини Вовкун. "Спочатку тривога, один вибух, потім другий вибух і все, туман, летить цегла, балки і падають мені на машину. Почалися ще вибухи. Люди стали бігти, кричали. Страшно Один водій з іншої машини був у крові, у нього скло повилітало, його заділо склом, порізи", — розповіла Суспільному жінка.

Сили Протиповітряної оборони спрацювали і в Деснянському районі столиці, додав Кличко.

Станом на 11.45 виявили 6 уламків російських ракет у трьох районах столиці, заявили у КМВА. Інформація щодо потерпілих уточнюється.

За словами начальника КМВА Сергія Попка, попередньо сили ППО збили всі повітряні цілі, критичних руйнувань не було. Водночас, зазначив він, Росія дещо змінила тактику: після тривалих винятково нічних нападів, завдали удару вдень, коли більшість жителів столиці перебували на роботі і на вулицях.