У Молдові з'явиться Національний центр боротьби з пропагандою

Президентка Молдови Майя Санду, фото: Getty Imges

У Молдові планують створити Національний центр боротьби з пропагандою "Патріот", що зокрема протидіятиме російським гібридним атакам.

Про це сьогодні 29 травня заявила президента Молдови Майя Санду, передає Newsmaker.

За словами Санду, цей центр координуватиме і впроваджуватиме політику держави в галузі інформаційної безпеки та забезпечуватиме стратегічну комунікацію для запобігання та боротьби з дезінформацією в країні.

"Щодня Кремль та злочинні угруповання проводять гібридні атаки, використовуючи зброю пропаганди, щоб посіяти ненависть у Молдові, послабити нашу довіру один до одного та до нашої держави", — зазначила президентка.

Вона наголосила, що Росія "спонсорує поширення брехні у ЗМІ та соціальних мережах, вкладаючи величезні суми грошей, фінансує злочинні угруповання брудними грошима". Також Санду додала, що "брехня, що транслюється по телебаченню та в інтернеті, стала найнебезпечнішою зброєю".

Очікується, що текст законопроєкту про створення відповідного центру опублікують на сайті адміністрації президента 30 травня. До кінця червня проєкт передадуть на схвалення парламенту.

Що відомо про ситуацію у Молдові

Президент Зеленський під час виступу на саміті ЄС 9 лютого заявив про "план Росії взяти Молдову під свій контроль". Служба інформації та безпеки Молдови підтвердила, що молдовська сторона отримувала від України дані про наміри Росії провести кампанію з дестабілізації ситуації в державі.

13 лютого президентка Молдови Мая Санду підтвердила цю інформацію і заявила, що за допомогою протестів опозиції РФ має намір здійснити держпереворот у Молдові та змінити владу в Кишиневі.

20 лютого президент України заявив, що Росія давно планувала змінити владу та влаштувати провокації у Молдові, про що він уже попередив президента Маю Санду. Однак Молдова і РФ не мають спільного кордону, а росіяни могли перекидати своїх військових лише в аеропорт у Кишиневі. 21 лютого прем'єр-міністр Дорін Речан підтвердив слова Зеленського про те, що РФ планує захопити аеропорт у Кишиневі для перекидання військових до Молдови.

З осені минулого року у Молдові тривають мітинги проти підвищення цін на енергоносії у країні та дій уряду. Їх скликає опозиційна до влади політична партія "Шор". За словами президентки країни Маї Санду, ця партія "намагається показати чи продати ідею Москві, що вони можуть дестабілізувати Молдову".

Водночас влада заявляє, що постачання російського газу є методом шантажу Росії. Річ у тім, що частину енергоносіїв Молдова за контрактами із "Газпромом" має постачати у невизнане Придністров’я, де з 90-х років перебувають російські військові.