Марта Костюк не потиснула руку білорусці після матчу на Ролан Гаррос: трибуни освистали українку

Марта Костюк потиснула руку судді на вишці, але не потиснула Аріні Сабалєнка після матчу на Ролан Гаррос, фото: GETTY IMAGES

Що відбулося.

Тенісний матч між українкою Мартою Костюк та Аріною Сабалєнка з Білорусі, яка на міжнародних турнірах виступає у нейтральному статусі, став однією з головних подій першого раунду Ролан Гаррос. Жеребкування звело в одному матчі двох тенісисток з топ-40 світового рейтингу: Сабалєнка – друга ракетка світу, Костюк – 39-а. Їх очний матч відбувся на центральному корті в Парижі.

Ще до початку матчу тенісистки обмінялися коментарями щодо суперниці на пресконференціях. Сабалєнка відповіла на кілька запитань про Костюк, зокрема заявила, що не хочу витрачати свою енергію і "якщо Марта її ненавидить, то нехай". Натомість Костюк парирувала, що не має ненависті до білоруски, але "не поважає" її.

Сам матч тривав трохи більше години – Сабалєнка перемогла Костюк у двох сетах. Після матчу Марта проігнорувала суперницю біля сітки і не потиснула їй руку. Такий жест публіка на стадіоні у Парижі зустріла гучним свистом. Цей свист адресувався українській тенісистці.

Що саме відбулося між Сабалєнкою та Костюк

  • До гри Сабалєнка запитали, що вона думає, коли виходить на матч проти суперниці з "негативними емоціями" щодо неї. Аріна відповіла:
"Я не хочу витрачати свою енергію на такі речі, це не моя справа. Якщо вона мене ненавидить, гаразд, я нічого не можу з цим зробити", – сказала Сабалєнка.
  • У відповідь на це Костюк заявила, що не відчуває ненависті, як до Сабалєнка, так і до будь-яких тенісистів з Росії чи Білорусі.
"У цілому, я скажу так: у мене нема почуття ненависті ні до кого з гравців російських чи білоруських. Я просто їх не поважаю", – відповіла Костюк.
  • Після очних матчів проти росіянок чи білорусок тенісистки з України більше року не тиснуть їм руки. Сабалєнка згадувала про це до гри, казала, що "розуміє" українок.
  • Уже після матчу в Парижі Костюк та Сабалєнка не потиснули руки. Трибуни відповіли гучним свистом. Сабалєнка подумала, що освистують її, але ні – на її адресу пролунали оплески.
  • Марта Костюк ще ніяк не відреагувала на цей епізод. ОНОВЛЕНО: Марта дала розширений коментар з цього приводу на пресконференції.