У Раді скаржаться на "поправочний тероризм". Боротися з ним буде Зеленський

. УНІАН

Віцеспікер Верховної ради Руслан Стефанчук заявив, що окремі політики блокують роботу парламенту за допомогою поправок до законопроєктів. Виходити із цієї ситуації планують за допомогою позачергових сесій, які ініціюватиме президент Володимир Зеленський.

Про це Стефанчук сказав під час погоджувальної ради у парламенті 13 липня.

За його словами, у раді знайшов місце "поправочний тероризм".

"У чому суть. Після того, як у нас був запланований розгляд та голосування зазначеного закону (про гральний бізнес - ред.), безвідповідальні політики почали включати іншу технологію - розгляд не тих поправок, які не пройшли, а тих, які враховані комітетом на їх підтвердження. Єдиним логічним обґрунтуванням цього є затягування політичними силами часу з однією метою - щоб Верховна рада перестала виконувати ті функції, які на неї покладаються", - сказав Стефанчук.

Він зазначив, що по проєкту закону про гральний бізнес комітет врахував 1 800 поправок. Стефанчук наголосив, що тому було вирішено вийти з цієї ситуації через позачергові сесії, право на ініціювання яких має президент Володимир Зеленський.

Віцеспікер підкреслив, що якщо окремі партії будуть і далі блокувати роботу ради, то Зеленський буде "розтрамбовувати" її за допомогою такого законного механізму.

Раніше два пленарні тижні поспіль нардепи розглядали законопроєкт про гральний бізнес. зокрема під час його обговорення нардепи часом ставили на розгляд правки, які вже були враховані комітетом та проголосовані. Що разу під час обговорення вони брали слово для виступу, який далеко не завжди стосувався питання грального бізнесу.

Верховна рада розглядає у другому читанні законопроєкт про гральний бізнес. До нього подали понад 3,5 тисячі правок. Документ був зареєстрований у Раді у грудні 2019 року, а у січні 2020 року з другої спроби його ухвалили у першому читанні.

Ініціатором проєкту закону виступив нардеп від фракції "Слуга народу" Олег Марусяк.В Україні гральний бізнес офіційно був заборонений з 2009 року.

Представники кількох партій вже заявили, що не підтримують законопроєкт і не будуть за нього голосувати, а лідерка батьківщини" Юлія Тимошенко навіть пригрозила, судом, якщо його ухвалять. У фракції "Європейська солідарність" порівняли гральний бізнес з важкими наркотиками

Що відомо