Держбюджет не доотримає 4,5 мільярди без законів про казино і бурштин – Пацкан

.

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан заявив, що відповідно до держбюджету–2020, уряд розраховує отримати 4,5 млрд грн від грального бізнесу та від видобутку бурштину, але закони з легалізації і регулювання подібної діяльності ще не ухвалені.

"Включення до державного бюджету на 2020 рік надходжень на основі ще не прийнятих законів про легалізацію грального бізнесу та регулювання видобутку бурштину створює ризики ненадходження відповідних доходів", - сказав Пацкан.

За його словами, ці надходження до бюджету поки що не підкріплені законодавчими актами і він сподівається, що закони будуть проголосовані.

"Відповідно до держбюджету–2020, уряд розраховує на надходження понад 4 млрд грн від грального бізнесу та 0.5 млрд грн від діяльності з видобутку бурштину", - додав голова Рахункової палати.

Він також наголосив, що неприпустимо включати до бюджету додаткові надходження від ще неприйнятих законодавчих змін, оскільки неухвалення цих законів або ухвалення в іншій редакції посилює ризик ненадходження до держбюджету відповідних доходів.

Як відомо:

  • Проект Закону про державне регулювання діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор (№2285) був зареєстрований у Верховній Раді 17 жовтня 2019 року.
  • Законопроєктом пропонується запровадити комплексне врегулювання ринку азартних ігор в Україні.
  • Зокрема запровадити систему ліцензування діяльності у сфері азартних ігор з діференційованим розміром плати за ліцензії залежно від виду азартної гри, кількості грального обладнання та розташування грального закладу; встановити жорсткі вимоги до фінансового стану організаторів азартних ігор; посилити фінансову, адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства у сфері грального бізнесу тощо.
  • Наразі законопроєкт включений до порядку денного Верховної Ради.
  • Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо урегулювання питання видобутку бурштину (№2240) був зареєстрований 8 жовтня 2019 року.
  • Документом пропонується внести зміни до законодавчих актів, які регулюють процедуру отримання спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування бурштину.
  • 12 листопада 2019 року нардепи ухвалили законопроект у першому читанні.
  • 14 листопада Верховна Рада ухвалила держбюджет на 2020 рік.