Понад шість тисяч воєнних злочинів за місяць. Зеленський у Гаазі розповів, скількох цивільних вбила РФ у квітні

Президент України Володимир Зеленський виступає з промовою "Немає миру без справедливості для України" в Гаазі, Нідерланди, 4 травня 2023 року. Фото: AP

Президент України Володимир Зеленський під час свого виступу в Міжнародному кримінальному суді (МКС) у Гаазі заявив, що лише у квітні Росія скоїла 6139 воєнних злочинів. За його словами, у квітні російська агресія забрала життя 207 цивільних громадян, серед яких 17 дітей.

"Це конкретна кількість воєнних злочинів, скоєних росіянами лише у квітні. Внаслідок цього загинули 207 цивільних мирних, з них 17 дітей. Ще понад 400 цивільних громадян отримали поранення лише за минулий місяць. Вчора, лише вчора, у Херсонській області, Росія вбила 23 людей, 48 — зазнали поранень. Наголошую, ми говоримо про цивільних”, — сказав Зеленський.

Зеленський після візиту до Фінляндії прибув до Нідерландів. У Гаазі він вже зустрівся з президентом сенату Яном Брауном та головою палати представників Верою Бергкамп.

Речник президента Сергій Никифоров повідомив, що у програмі візиту — відвідини Міжнародного кримінального суду та зустріч із його президентом Пьотром Хофманскі та секретарем Освальдо Завала Агілером.

Також Володимир Зеленський зустрінеться окремо із прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте та у тристоронньому форматі також із прем'єр-міністром Бельгії Александером де Кроо. Буде й аудієнція у короля Віллєма-Александра і візит на базу військово-повітряних сил Нідерландів.

Це перший візит Зеленського до Нідерландів як глави української держави. Як повідомляє нідерландська державна телерадіомовна корпорація NOS, він летів урядовим літаком Нідерландів.

Читайте також

РФ вночі атакувала Україну, Зеленський в Нідерландах, США виділили новий пакет допомоги. 435 день війни